Od redaktora: Z szacunku dla prezydenta

Czytaj dalej
Sławomir Sowa

Od redaktora: Z szacunku dla prezydenta

Sławomir Sowa

Jarosław Kaczyński ogłosił, że zmiana ordynacji wyborczej uniemożliwiająca start prezydentom, burmistrzom i wójtom, którzy rządzą przynajmniej drugą kadencję, nie będzie obowiązywać w przyszłorocznych wyborach samorządowych.

Dlaczego? Z powodu wielkiego szacunku dla prezydenta Andrzeja Dudy, który ma pewne wątpliwości oraz „przynajmniej niepewności”, co by na to powiedział Trybunał Konstytucyjny.

Od redaktora: Z szacunku dla prezydenta

Uzasadnienie właściwie nie powinno dziwić. Prezes już niejednokrotnie dawał do zrozumienia, jak wielki ma szacunek dla prezydenta, a nawet gdzie dokładnie go ma. Trybunał Konstytucyjny po licznych ustawach naprawczych też już działa jak należy i jest niezależny od polityków. Jeżeli prezes stwierdził, że Trybunał może orzec, iż taka ordynacja jest niezgodna z konstytucją, to znaczy, że Trybunał rzeczywiście może tak orzec. Ambicje samorządowców z PiS, którzy rządzą już dwie kadencje i chcieliby dalej, nie mają tu oczywiście nic do rzeczy.

Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.