Zobacz wystawę zabytkowej porcelany

Czytaj dalej
Fot. Archiwum GL
Małgorzata Trzcionkowska

Zobacz wystawę zabytkowej porcelany

Małgorzata Trzcionkowska

Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego zaprasza na wernisaż nowej wystawy. Dyrektor Jacek Jakubiak prosi o nowe eksponaty.

Uroczyste otwarcie wystawy w placówce przy pl. Kardynała Wyszyńskiego 2 odbędzie się w piątek 26 lutego o godz. 14.00.

Tytuł wystawy to „Mi”.- tłumaczy Jacek Jakubiak, dyrektor Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego. - Zaprezentujemy wyroby porcelitowe Mirostowickich Zakładów Ceramicznych, które znajdują się w naszych zbiorach.
Oprócz wyrobów codziennego użytku - naczyń, serwisów kawowych, herbacianych i obiadowych na wystawie będzie można zobaczyć przedmioty unikatowe. Wykonane w krótkich seriach, a niekiedy pojawiały się tylko pojedyncze egzemplarze, które zaprojektowali znani artyści.

Jakie to wyroby? Dowiedzą się zwiedzający wystawę. Każdy, kto pamięta mirostowickie zakłady, znajdzie coś, co jest mu bliskie.
Wystawa będzie elementem stałej ekspozycji o regionie i żarskim przemyśle. - Jednocześnie zwracamy się z gorącą prośbą do mieszkańców o przekazywanie nam wyrobów lokalnego przemysłu do naszych, wspólnych zbiorów - dodaje J. Jakubiak.
A kolejne przedsięwzięcie placówki odbędzie się już 5 marca. Będzie to inscenizacja „W 1945 roku – 71 lat później” – rekonstrukcja batalistyczna walk o Żary w 1945 roku.

Muzeum zaprasza na pl. Konstytucji 3 maja, do parku. Zobaczymy ciężki sprzęt i grupy rekonstrukcyjne z Polski, Niemiec i Słowacji. W programie jest wiele atrakcji.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.