Anna Gronczewska

Znane i nieznane tajemnice, które skrywają łódzkie kamienice i podwórka

Znane i nieznane tajemnice, które skrywają łódzkie kamienice i podwórka Fot. Krzysztof Szymczak/Polska Press
Anna Gronczewska

Stare łódzkie kamienice kryją wiele tajemnic. W podwórku budynku przy ul. Rewolucji 1905 roku 76 zakopano listy, które Bruno Schulz wysyłał do łodzianki Marii Chazin. Mimo prób nigdy ich nie odnaleziono.

W kamienicy przy ul. Narutowicza 47, która dalej stoi na przeciwko Teatru Wielkiego, urodził się i spędził swoje dzieciństwo oraz młodość znany łódzki śpiewak operowy Kazimierz Kowalski.

- Mieszkałem od frontu, na drugim piętrze, pod numerem 33 - wspominał nam artysta. - Razem z rodzicami oraz bratem Andrzejem, który jest ginekologiem i mieszka w Niemczech.

W kamienicy przy ul. Narutowicza 47 wychowywał się Kazimierz Kowalski, znany śpiewak operowy, były dyrektor tego teatru. W kamienicy bywali znani ludzie. Między innymi członkowie cieszących się wtedy ogromną popularnością zespołów muzycznych, a także znani aktorzy. Poznaj tajemnice, które skrywa ta i inne łódzkie kamienice i podwórka

Pozostało jeszcze 96% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Gronczewska

Jestem łodzianką więc Kocham Łódź. Piszę o historii mojego miasta, historii regionu, sprawach społecznych, związanych z religią i Kościołem. Lubię wyjeżdżać w teren i rozmawiać z ludźmi. Interesuje się szeroko pojmowanym show biznesem, wywiady z gwiazdami, teksty o nich.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.