Zielonogórski amfiteatr będzie jak ze snów? [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Natalia Dyjas

Zielonogórski amfiteatr będzie jak ze snów? [WIDEO]

Natalia Dyjas

- Miejscu zostanie przywrócona świetność, której teraz brakuje - przekonuje Janusz Kubicki. - Projekt powinien być tak stworzony, by było widać okoliczny park - mówi Agata Miedzińska

O konieczności modernizacji amfiteatru mówiło się od lat. Zwłaszcza po każdej większej imprezie, która była tu organizowana. - Wstyd i jeszcze raz wstyd - powtarzali mieszkańcy.

Od lat o remont zabiega Grzegorz Hryniewicz. Ze swej puli radnego przeznaczył 40 tys. zł na przygotowanie koncepcji zmodernizowania amfiteatru. I taki dokument jest gotowy.

- Jesteśmy jedynym większym miastem w Polsce, które do tej pory amfiteatru nie wyremontowało - podkreśla G. Hryniewicz.
Niedawno klub radnych PO zaproponował włączenie amfiteatru do programu rewitalizacji. Na konferencji prasowej Robert Sapa, MarcinPabie­rowski przekonywali, że obiekt powinien zostać zmieniony. To ważna inwestycja nie tylko dla mieszkańców. A jej koszt to 5-20 mln zł w zależności od tego, czy wyremontujemy tylko widownię czy także ją zadaszymy.

Jak się więc sprawy mają? Czytaj w czwartek, 27 lipca, w „Gazecie Lubuskiej” i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Wszystkie informacje o Przystanku Woodstock 2017 w Kostrzynie nad Odrą: Przystanek Woodstock 2017: koncerty, zdjęcia, filmy, informacje

Natalia Dyjas

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.