Żary: Żłobki jeszcze droższe. Uchwała przegłosowana

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Kozakiewicz
Grzegorz Kozakiewicz

Żary: Żłobki jeszcze droższe. Uchwała przegłosowana

Grzegorz Kozakiewicz

Rodzice maluchów mogą spodziewać się podwyżek. Na piątkowej sesji przyjęto uchwałę w sprawie ustalenia opłat w żłobkach.

Przy braku głosów sprzeciwu i uwag ze strony członków komisji oświaty, przyjęto uchwałę w sprawie zmiany wysokości opłat obowiązujących w żłobkach prowadzonych przez miasto.

Radni ustalili, że opłata za korzystanie z placówek składać się będzie z dwóch składników: opłaty za całodzienne wyżywienie dziecka i opłaty za pobyt.

Każda z nich wynosić będzie równowartość 0,22 proc. aktualnie obowiązującej stawki minimalnego wynagrodzenia za pracę.

Oznacza to, że od pierwszego kwietnia, zapłacimy łącznie 8,20 złotych za każdy dzień spędzony w żłobku przez naszą pociechę.
Nowa uchwała zastąpiła dokument z września 2004 r., który określał zasady odpłatności i sposobu ich pobierania.
Dotychczas opłaty wynosiły 3 złote dziennie na pokrycie kosztów osobowych i 3 złote z przeznaczeniem na zakup produktów spożywczych, służących wyżywieniu dzieci.

Rada miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie zmiany wysokości opłat za pobyt dzieci w żarskich żłobkach.
Grzegorz Kozakiewicz Rada miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie zmiany wysokości opłat za pobyt dzieci w żarskich żłobkach.

Piątkowa podwyżka uzasadniona została potrzebą większego udziału rodziców w utrzymywaniu miejskich placówek. Nowe stawki sprawią, że wyniesie on w sumie dziewięć procent ogółu kosztów, jakie miasto wydaje na prowadzenie żłobków. W Żarach działają w sumie trzy. Trzy kolejne mają status jednostek niepublicznych. Łącznie przyjąć mogą jedynie około 250 wychowanków.

Grzegorz Kozakiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.