Żarski stadion „Syrena” będzie jak spod igły

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Kozakiewicz
Grzegorz Kozakiewicz

Żarski stadion „Syrena” będzie jak spod igły

Grzegorz Kozakiewicz

Kompleks sportowy „Syrena” czeka wielki lifting. Urzędnicy zdradzają plany dotyczące inwestycji w mieszczące się tam obiekty rekreacyjne.

- Mamy już zagwarantowane 1,6 mln złotych na przebudowę stadionu na „Syrenie” - oznajmił wiceburmistrz Olaf Napiórkowski. Pieniądze pochodzić będą z funduszy na rozwój infrastruktury lekkoatletycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Póki co rozpisano konkurs na opracowanie dokumentacji projektowej, która dotyczyć ma planowanych na rok 2016 prac. Obiekt mieszczący się przy ul. Leśnej pamięta jeszcze lata siedemdziesiąte ubiegłego wieku. Żużlowe bieżnie i zaniedbane otoczenie stadionu lekkoatletycznego wymagają pilnej interwencji i... pieniędzy. Następne w kolejce do remontu będą trybuny mieszczącego się tam boiska wielofunkcyjnego i sala sportów walki.

O. Napiórkowski: - Wszelkie prace uzależniamy od możliwości finansowych miasta i pozyskanego dofinansowania z zewnątrz. Prowadzimy w tej chwili szereg rozmów, na przykład z marszałkiem województwa.

- Pieniądze na generalną przebudowę kompleksu „Syrena”  mamy z Ministerstwa Sportu- tłumaczył Olaf Napiórkowski.
Grzegorz Kozakiewicz - Pieniądze na generalną przebudowę kompleksu „Syrena” mamy z Ministerstwa Sportu- tłumaczył Olaf Napiórkowski.

Pamiętać należy, że znaczną część środków pochłonie basen przy ulicy Źródlanej

Trwają prace przy budowie budynku gospodarczego mieszczącego szatnie i sanitariaty. W najbliższym czasie powstanie tam także boisko do siatkówki i plaża. Urzędnikom zależy, by obiekt służył mieszkańcom nie tylko latem. Stąd pomysł, by w przyszłości znalazło się tam miejsce na lodowisko. Sąsiadujący las także stanie się atrakcją dla spacerowiczów.

Strudzeni wędrowcy odetchnąć będą mogli w kawiarence.

Przetarg na dzierżawę punktu gastronomicznego rozpisany zostanie jeszcze w tym roku. - Modernizacja Wodnika pokazała, że warto inwestować w rekreację. Mamy teraz dwa razy więcej odwiedzających - mówi Andrzej Markulak, szef MOSRIW-u.

Grzegorz Kozakiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.