Zapomniane miejsca w Łodzi

Czytaj dalej
Fot. archiwum prywatne
Anna Gronczewska

Zapomniane miejsca w Łodzi

Anna Gronczewska

Z Jackiem Wystopem, pracownikiem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Piłsudskiego w Łodzi rozmawia Anna Gronczewska

Niedawno ukazała się pana książka „Zapomniane miejsca w Łodzi”. Skąd wziął się pomysł na tę książkę?
Kilka lat temu na Facebooku zacząłem prowadzić profil Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Umieszczałem na nim zdjęcia z archiwum naszej biblioteki, głównie ze zbioru „Wielka Łódź”. Akurat przypadała setna rocznica wybuchu I wojny światowej. Zacząłem więc zamieszczać cykl zdjęć, informacji dotyczących Operacji Łódzkiej, która rozgrywała się w okolicach naszego miasta. Kiedy temat się wyczerpał, wpadłem na pomysł, by rozpocząć cykl o tym, co działo się w Łodzi 100 lat temu. Wzbudził wielkie zainteresowanie. Zamieściłem już chyba siedemnaście takich albumów. Przy okazji pojawiały się tematy, które bardzo mnie zaciekawiły. Brakowało jednak bliższych informacji.

O jakich miejscach w Łodzi zapomniano? Gdzie się znajdują? - opowiada Jacek Wystop, autor książki „Zapomniane miejsca w Łodzi"

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Gronczewska

Jestem łodzianką więc Kocham Łódź. Piszę o historii mojego miasta, historii regionu, sprawach społecznych, związanych z religią i Kościołem. Lubię wyjeżdżać w teren i rozmawiać z ludźmi. Interesuje się szeroko pojmowanym show biznesem, wywiady z gwiazdami, teksty o nich.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.