Marcin Darda

Za 10 dni prezydent Łodzi stanie przed sądem

Za 10 dni prezydent Łodzi stanie przed sądem Fot. Krzysztof Szymczak
Marcin Darda

19 października w Łodzi rozpocznie się proces Hanny Zdanowskiej. Dwa dni później pani prezydent będzie gospodarzem krajowej konwencji PO.

Na 19 października Sąd Rejonowy Łódź-Śródmieście ustalił rozpoczęcie procesu Hanny Zdanowskiej. Na ławie oskarżonych prezydent Łodzi zasiądzie ze swym życiowym partnerem Włodzimierzem G.

Gorzowska prokuratura postawiła Zdanowskiej zarzut poświadczenia nieprawdy w dokumentach, dzięki którym jej partner w 2008 r. uzyskał 200 tys. zł kredytu. To wersja prokuratury, bo prezydent Łodzi zarzut uważa za absurdalny m.in. dlatego, że wcześniej prokuratura umorzyła jej główny zarzut, a bank nie poniósł żadnej szkody.

Zdanowskiej grozi do pięciu lat więzienia.

Tymczasem dwa dni po rozpoczęciu procesu Hanna Zdanowska będzie twarzą i gospodarzem konwencji samorządowej PO, która odbędzie się w łódzkiej hali Expo. Szef PO Grzegorz Schetyna nie przypadkiem właśnie w Łodzi chce przedstawić samorządowy program PO. Uważa Zdanowską za prezydenta, którym można się na konwencji pochwalić, na co nie ma szans w Warszawie przy uwikłanej w problemy reprywatyzacji Hannie Gronkiewicz-Waltz.

Czy zbitka terminów może zaszkodzić Zdanowskiej i PO? Według otoczenia prezydent Łodzi - nie, ponieważ „zarzut kompromituje nie Zdanowską, tylko prokuraturę”. Na konwencji zaś można się spodziewać głośnego poparcia całej PO i przekazu, że PiS, wykorzystując prokuraturę, mści się na Zdanowskiej za jej popularność w mieście.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Darda

Dziennikarz Dziennika Łódzkiego. Najważniejsze informacje ze świata polityki, samorządów i partii politycznych Łodzi i regionu łódzkiego. Informacje zdobywam sam, zazwyczaj takie, którymi władza nie chciałaby się chwalić na konferencjach prasowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.