Marcin Darda

Za 10 dni prezydent Łodzi stanie przed sądem

Za 10 dni prezydent Łodzi stanie przed sądem Fot. Krzysztof Szymczak
Marcin Darda

19 października w Łodzi rozpocznie się proces Hanny Zdanowskiej. Dwa dni później pani prezydent będzie gospodarzem krajowej konwencji PO.

Na 19 października Sąd Rejonowy Łódź-Śródmieście ustalił rozpoczęcie procesu Hanny Zdanowskiej. Na ławie oskarżonych prezydent Łodzi zasiądzie ze swym życiowym partnerem Włodzimierzem G.

Gorzowska prokuratura postawiła Zdanowskiej zarzut poświadczenia nieprawdy w dokumentach, dzięki którym jej partner w 2008 r. uzyskał 200 tys. zł kredytu. To wersja prokuratury, bo prezydent Łodzi zarzut uważa za absurdalny m.in. dlatego, że wcześniej prokuratura umorzyła jej główny zarzut, a bank nie poniósł żadnej szkody.

Zdanowskiej grozi do pięciu lat więzienia.

Tymczasem dwa dni po rozpoczęciu procesu Hanna Zdanowska będzie twarzą i gospodarzem konwencji samorządowej PO, która odbędzie się w łódzkiej hali Expo. Szef PO Grzegorz Schetyna nie przypadkiem właśnie w Łodzi chce przedstawić samorządowy program PO. Uważa Zdanowską za prezydenta, którym można się na konwencji pochwalić, na co nie ma szans w Warszawie przy uwikłanej w problemy reprywatyzacji Hannie Gronkiewicz-Waltz.

Czy zbitka terminów może zaszkodzić Zdanowskiej i PO? Według otoczenia prezydent Łodzi - nie, ponieważ „zarzut kompromituje nie Zdanowską, tylko prokuraturę”. Na konwencji zaś można się spodziewać głośnego poparcia całej PO i przekazu, że PiS, wykorzystując prokuraturę, mści się na Zdanowskiej za jej popularność w mieście.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Darda

Dziennikarz Dziennika Łódzkiego. Najważniejsze informacje ze świata polityki, samorządów i partii politycznych Łodzi i regionu łódzkiego. Informacje zdobywam sam, zazwyczaj takie, którymi władza nie chciałaby się chwalić na konferencjach prasowych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.