Wypadki w Łodzi i regionie. W 2017 roku było bezpieczniej, ale...

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Śmigielski
Wiesław Pierzchała

Wypadki w Łodzi i regionie. W 2017 roku było bezpieczniej, ale...

Wiesław Pierzchała

W 2017 roku w Łódzkiem mniej było wypadków, ale zginęło tyle samo osób co w 2016 roku. Coraz rzadziej kierowcy siadają za kierownicą po alkoholu, niestety grzeszą w inny sposób

W 2017 r. na drogach naszego województwa doszło do 3787 wypadków. To znacznie mniej niż rok wcześniej, kiedy zanotowano 4230 takich zdarzeń. Co wpłynęło na tak znaczną poprawę?

- Decydujący wpływ na to miała większa świadomość i ostrożność kierowców, którzy z większą uwagą poruszali się na drogach. Kolejny powód to coraz więcej dobrych dróg wokół Łodzi, czyli autostrad i tras szybkiego ruchu. Z naszych obserwacji wynika, że najwięcej wypadków ma miejsce na drogach powiatowych - mówi podkomisarz Maciej Cholajda z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - Ponadto owoce przynoszą nasze akcje drogowe typu „Prędkość”, a także działania prewencyjne prowadzone od przedszkoli przez szkoły do uczelni - dodaje podkomisarz Cholajda.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wiesław Pierzchała

Jestem dziennikarzem w redakcji "Dziennika Łódzkiego". Jestem sprawozdawcą sądowym i opisuję najciekawsze procesy i rozprawy. Ponadto zajmuję się policją, prokuraturą, tematyką historyczną oraz związaną z łódzkimi zabytkami i rodami fabrykanckimi. Regularnie omawiam na łamach gazety nowe książki o tematyce historycznej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.