Wybory samorządowe zostaną przesunięte na wiosnę 2019 roku? O rozważenie zmiany terminu szef sejmowej komisji zapytał PKW

Czytaj dalej
Fot. Anna Kaczmarz/archiwum Polska Press
Marcin Darda

Wybory samorządowe zostaną przesunięte na wiosnę 2019 roku? O rozważenie zmiany terminu szef sejmowej komisji zapytał PKW

Marcin Darda

„Czy nie należy rozważyć możliwości wydłużenia obecnej kadencji samorządu i przesunięcia terminów wyborów na wiosnę 2019 roku? To jedno z pytań, które zadał poseł Andrzej Maciejewski (Kukiz'15), szef komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej Wojciechowi Hermelińskiemu, szefowi Państwowej Komisji Wyborczej.

Skąd wątpliwości posła Kukiz’15? Ano stąd, że jeszcze w marcu, gdy na obradach komisji gościł m.in. przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński oraz nowa szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak. Z dość burzliwej dyskusji wyszło, że dostosowywanie rzeczywistości do znowelizowanego kodeksu wyborczego, który działa od końca stycznia, (a został zaprojektowany przez sejmową większość PiS - red.) może okazać się porażką m.in. ze względu na niewystarczającą ilość czasu. Wybory samorządowe ogłasza się na trzy miesiące przed końcem kadencji, trzeba to zatem zrobić między 15 lipca a 15 sierpnia, by odbyły się w listopadzie.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

 • Czy uda się zdążyć, by zorganizować wybory w terminie?
 • Co może sprawić największe problemy?
Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Marcin Darda

Dziennikarz Dziennika Łódzkiego. Najważniejsze informacje ze świata polityki, samorządów i partii politycznych Łodzi i regionu łódzkiego. Informacje zdobywam sam, zazwyczaj takie, którymi władza nie chciałaby się chwalić na konferencjach prasowych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.