Wybory samorządowe zostaną przesunięte na wiosnę 2019 roku? O rozważenie zmiany terminu szef sejmowej komisji zapytał PKW

Czytaj dalej
Fot. Anna Kaczmarz/archiwum Polska Press
Marcin Darda

Wybory samorządowe zostaną przesunięte na wiosnę 2019 roku? O rozważenie zmiany terminu szef sejmowej komisji zapytał PKW

Marcin Darda

„Czy nie należy rozważyć możliwości wydłużenia obecnej kadencji samorządu i przesunięcia terminów wyborów na wiosnę 2019 roku? To jedno z pytań, które zadał poseł Andrzej Maciejewski (Kukiz'15), szef komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej Wojciechowi Hermelińskiemu, szefowi Państwowej Komisji Wyborczej.

Skąd wątpliwości posła Kukiz’15? Ano stąd, że jeszcze w marcu, gdy na obradach komisji gościł m.in. przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński oraz nowa szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak. Z dość burzliwej dyskusji wyszło, że dostosowywanie rzeczywistości do znowelizowanego kodeksu wyborczego, który działa od końca stycznia, (a został zaprojektowany przez sejmową większość PiS - red.) może okazać się porażką m.in. ze względu na niewystarczającą ilość czasu. Wybory samorządowe ogłasza się na trzy miesiące przed końcem kadencji, trzeba to zatem zrobić między 15 lipca a 15 sierpnia, by odbyły się w listopadzie.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

 • Czy uda się zdążyć, by zorganizować wybory w terminie?
 • Co może sprawić największe problemy?
Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Marcin Darda

Dziennikarz Dziennika Łódzkiego. Najważniejsze informacje ze świata polityki, samorządów i partii politycznych Łodzi i regionu łódzkiego. Informacje zdobywam sam, zazwyczaj takie, którymi władza nie chciałaby się chwalić na konferencjach prasowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.