Wszystko jest plagiatem [Felieton Jerzego Witaszczyka]

Czytaj dalej
Fot. Bartek Syta
Jerzy witaszczyk

Wszystko jest plagiatem [Felieton Jerzego Witaszczyka]

Jerzy witaszczyk

Pomnik smoleński to plagiat okładki albumu z 2012 niemieckiego zespołu hardrockowego - twierdzi poseł PO Krzysztof Brejza.

Gdyby Brejza był bardziej dociekliwy, może swym poselskim rozumem skonstatowałby, że autor okładki zerżnął schody z artysty Danny’ego Lane’a, który w 2007 podobną konstrukcję ustawił w plenerze. Podążając wyznaczonym przez Brejzę plagiatowym tropem, należałoby się z kolei zastanowić, czy Lane nie zapatrzył się w przygody Tytusa, Romka i A’Tomka: w 1987 roku Papcio Chmiel narysował schody donikąd, niemal identyczne jak pomnik smoleński. A w ogóle wszystkim, którzy w swej twórczości przedstawiają schody, można zarzucić plagiat - ani chybi wzorcem dla nich była drabina, która przyśniła się biblijnemu Jakubowi.

Jerzy witaszczyk

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

wymysły. Bo kapitalizm pasożytnictwem stoi. Bez kapitalistycznego pasożytnictwa nie byłoby

miliarderów. No i oczywiście bez proletariatu fundującego zabawy i szejkowe życie pasożytom. Cóż, tak chciał plebs. O takie Polskie walczyła pomarańczowa alter ego to za krasnala 666 a może 999 tysi zapłaci klasa robotnicza. I dobrze tak robolom, może czegoś się wreszcie nauczą! Serio ?! Nieeeee, bałwan zawsze będzie bałwanem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.