Wstęp do sukcesu

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Szymczak
Jerzy Witaszczyk

Wstęp do sukcesu

Jerzy Witaszczyk

Łódź ma nowy, podziwiany przez wszystkich Dworzec Fabryczny. Takiej pozytywnej ogólnopolskiej promocji miasto nie miało od lat.

Wstęp do sukcesu
Jerzy Witaszczyk

Teraz pora na budowę tunelu średnicowego: połączy Fabryczny z dworcem Łódź Kaliska i otworzy nowe kolejowe szlaki komunikacyjne, które nie ominą Łodzi. Usprawni też komunikację miejską. Do tego potrzebny jest jeszcze dobry system połączeń drogowych z całą Polską.

Dopiero wtedy Łódź otrzyma szansę, jakiej od dawna nie miała - będzie mogła w pełni wykorzystać atut centralnego położenia w kraju. Lotnisko już jest. Nowy Dworzec Fabryczny może być wstępem do sukcesu Łodzi i całego regionu. Może być zapowiedzią, że w dającej się przewidzieć przyszłości miasto ma szanse na nowo stać się ziemią obiecaną, tym razem na miarę XXI wieku.

Ziemią, która przyciągnie inwestorów z Polski, Europy, może i ze świata. Nie brakuje fachowców w samym mieście i regionie; może wreszcie przestaną dojeżdżać do pracy w stolicy? Są dobre uczelnie. Czy Łódź jest skazana na sukces? Sukces należy się miastu. Ale czy go osiągnie, w dużej mierze zależy od ludzi, którzy rządzą Łodzią i Polską.

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.