Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Witaszczyka przegląd tygodnia

Czytaj dalej
Fot. WOPR Darłowo
Jerzy Witaszczyk

Witaszczyka przegląd tygodnia

Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd wydarzeń tygodnia Jerzego Witaszczyka.

Piątek

Polki i Polacy sławią ojczyznę w świecie. Brytyjski „Independent” pisze o pannie Natalii, która w londyńskim Harrodsie ukradła markową kurtkę, buty, torebkę i srebrny nóż warte 959,59 funtów. Sędzia z uznaniem wypowiedział się o inteligencji naszej rodaczki, darował jej odsiadkę, skazując na 12-miesięczną próbę. Rzeczywiście panienka umie liczyć i przewidywać: gdyby zwinęła towar droższy o 40,42 funta, zostałaby zakwalifikowana do złodziei II kategorii i poszłaby siedzieć. Z kolei Łukasz, Polak z Wielkiej Brytanii, porwał w Mediolanie angielską modelkę, zapakował do walizki i zażądał 300 tysięcy funtów okupu. O jego wyczynie piszą nawet gazety w Bangladeszu, dzięki czemu mieszkańcy tego azjatyckiego kraju dowiedzieli się, że istnieje jakaś egzotyczna Polska.

Sobota

Przechodząc przez nasyp kolejowy mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju wpadł do tak głębokiego dołu, że aby wyjść, musiał poprosić o pomoc policję. Kiedy na miejsce przyjechali funkcjonariusze, okazało się, że jest poszukiwany za niezapłaconą grzywnę. W efekcie trafił na 10 dni do więzienia - donosi rmf24. Morał z tego taki, że zawsze warto patrzeć pod nogi, zwłaszcza, jeśli ma się konto obciążone niezapłaconym mandatem.

Niedziela

W programie „Woronicza 17” w TVP Info wyemitowano nowe taśmy nagrane w 2014 roku w restauracji Sowa i Przyjaciele. Obecny w studiu Andrzej Halicki (PO) nie wyglądał na zdziwionego, kiedy usłyszał, że jego sąsiad Jacek Krawiec, były prezes Orlenu, mówi o nim: - To jest, ku…, debil.

Poniedziałek

Wg Komisji Europejskiej różny wiek emerytalny w Polsce dla kobiet i mężczyzn jest formą dyskryminacji. Nie wiadomo jednak, kto i jak jest dyskryminowany: mężczyźni, że muszą pracować 5 lat dłużej od kobiet czy kobiety, które w wieku 60 lat mogą (ale nie muszą) skorzystać z prawa do emerytury. A w ogóle nie należy zbytnio przejmować się tym, co głosi Unia Europejska, bo i tam cymbałów nie brakuje. Dzięki nim Unia określiła obowiązującą krzywiznę banana, dopuszczalną liczbę sęków w desce oraz uznała, że marchew jest owocem, a ślimak rybą.

Wtorek

Witaszczyka przegląd tygodnia
Marek Szawdyn

Prezydent Andrzej Duda zawiesił taśmową produkcję generałów. 15 sierpnia z okazji Święta Wojska Polskiego nie będzie więc uroczystego wręczenia nominacji. Osobom, które z tego powodu odczuwają pustkę, podpowiadam, że tym dniu mogą do wyboru: świętować Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny, złożyć życzenia w ambasadzie Korei Północnej z okazji Dnia Wyzwolenia lub imieninowo odśpiewać „100 lat!” Stefanom, na przykład zielonogórskiemu posłowi Niesiołowskiemu z Łodzi.

Środa

Imigranci ubogacają Wielką Brytanię. Sąd w Newcastle skazał członków 18-osobowego gangu, w którego skład wchodzili przybysze z Bangladeszu, Pakistanu, Indii, Iraku, Iranu, Turcji i jedna Angielka. Gang zajmował się gwałceniem panienek i handlem ludźmi. Na marginesie: brytyjskie gazety zamieszczają fotografie i nazwiska skazanych. Może najwyższy czas w Polsce skończyć z ochroną danych osobowych złodziei, bandytów i innych przestępców?

Witaszczyka przegląd tygodnia

Czwartek

O nietypowej akcji ratowników WOPR-u w Darłowie informuje RMF FM. Tym razem pomocy potrzebował… labrador, który zasłabł na plaży. Weterynarz zdiagnozował u psa niewydolność krążeniowo-oddechową. Po otrzymaniu pomocy zwierzę ma się lepiej.

Tutaj się czyta. Bez reklam.

Tak jak w kiosku. Kupując prenumeratę cyfrową, możesz czytać codzienne wydanie Dziennika Łódzkiego.

Co zyskujesz:

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Łódzkiego
  • codzienne e-wydanie Dziennika Łódzkiego
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu
Jerzy Witaszczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.