Witaszczyk na dziś: Trudne chwile Kościoła

Czytaj dalej
Fot. Ryszard Bungo/Sosnowiec998
Jerzy Witaszczyk

Witaszczyk na dziś: Trudne chwile Kościoła

Jerzy Witaszczyk

Pijany proboszcz z Sosnowca spowodował kolizję. Stracił prawo jazdy i parafię. Tylko takiej „reklamy” Kościołowi brakowało. Odpływ wiernych jest u nas najszybszy w świecie.

Ludzie nie przestają wierzyć w Boga, odchodzą od instytucji. Może nastał czas na zmiany? Może księża powinni zakładać rodziny? Jak u protestantów. Nie byłoby skandali obyczajowych.

Witaszczyk na dziś: Trudne chwile Kościoła

A księdza z Sosnowca odwiozłaby trzeźwa żona. Czy nie za dużo mamy Kościoła w życiu publicznym, w polityce? Do tego Kościół się formalizuje: podpisy, zaświadczenia i przymusowe zbiorowe nauki przy byle okazji. Dwie lekcje religii w tygodniu? Kiedyś wystarczała jedna w salce przy parafii. Kościoły były pełne. A jak na koniec mszy ludzie zaśpiewali „My chcemy Boga”, to mury drżały!

Ksiądz z Sosnowca spowodował kolizję. Był pijany. Proboszcz został odwołany ze stanowiska - zdecydował zakon sercanów

Jerzy Witaszczyk

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Piotr Urbanek

Są jeszcze wspaniali księża. Znam takich. Jako grupa zawodowa są podobni do lekarzy - też wykonują zawód zaufania publicznego. A lekarze jacy są każdy widzi - i wspaniali i nędzni w swojej chciwości i braku empatii. To dobrze, że dużo wymagamy do księży - ci właśnie powinni dążyć do doskonałości. Ale pamiętajmy, że księża wywodzą się ze społeczeństwa. Nasza kondycja, czy6li świeckich, pokazana jest jak w soczewce na przykładzie księży, lekarzy, nauczycieli, etc. Pozdrawiam serdecznie Autora.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.