Witaszczyk na dziś: Śmiać się czy płakać?

Czytaj dalej
Jerzy Witaszczyk

Witaszczyk na dziś: Śmiać się czy płakać?

Jerzy Witaszczyk

Wiadomość z gatunku kuriozalnych: Sąd Apelacyjny w Katowicach zajął się odwołaniem od wyroku w sprawie katastrofy hali Międzynarodowych Targów Katowickich.

Wiadomość z gatunku kuriozalnych: Sąd Apelacyjny w Katowicach zajął się odwołaniem od wyroku w sprawie katastrofy hali Międzynarodowych Targów Katowickich. Hala zawaliła się pod ciężarem śniegu w styczniu 2006, ponad 11 lat temu! Zginęło 65 osób.

Witaszczyk na dziś: Śmiać się czy płakać?

Tu kolejny raz przypomnę, że amerykański wymiar sprawiedliwości w niecałe siedem miesięcy (tak!) osądził i wsadził na 150 lat do więzienia Bernarda Madoffa, który na 50 miliardów dolarów orżnął swych klientów, w tym wielkie światowe banki. Siedem miesięcy! W Polsce sprawa Amber Gold (przekręt 200 razy mniejszy) ciągnie się ponad pięć lat i końca nie widać, choć zajmują się nią liczni prokuratorzy, sędziowie i pół Sejmu.

Ile jeszcze lat potrzebuje wymiar sprawiedliwości, żeby wydać ostateczny i sprawiedliwy wyrok w sprawie katastrofy katowickiej hali? I w sprawie Amber Gold? Pięć? Dziesięć? Piętnaście? Polski system prawny jest poważnie chory.

Jerzy Witaszczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.