Wiesław Gałązka: Złe zachowanie będzie wypierane przez jeszcze gorsze

Czytaj dalej
Fot. Szymon Starnawski
Anna Gronczewska

Wiesław Gałązka: Złe zachowanie będzie wypierane przez jeszcze gorsze

Anna Gronczewska

Nie wykluczam, że może dojść do takich sytuacji. Zwłaszcza gdy widzę bezmyślnych osiłków w patriotycznej odzieży, którzy nie znają historii i podnoszą ręce, heilując - mówi Wiesław Gałązka.

Słyszał Pan o historii z Łasku, gdzie podczas dożynkowej mszy św. mężczyzna zaatakował burmistrza tego miasta. Czy wpływ na takie zachowania może mieć retoryka polityków?

Z pewnością. Przykład idzie z góry. W relacji między politykami, zwłaszcza na górze, jest coraz więcej chamstwa i arogancji. Obserwuję wzajemne lekceważenie się. To na pewno spływa na dół. Tak więc zwykli ludzie, skrzywdzeni decyzjami administracyjnymi, widzą, że nie mają innego wyjścia, niż zademonstrowanie w sposób fizyczny swoich argumentów.

Usprawiedliwia ich Pan?

Nie wykluczam, że może dojść do takich sytuacji. Zwłaszcza gdy widzę bezmyślnych osiłków w patriotycznej odzieży, którzy nie znają historii i podnoszą ręce, heilując.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Gronczewska

Jestem łodzianką więc Kocham Łódź. Piszę o historii mojego miasta, historii regionu, sprawach społecznych, związanych z religią i Kościołem. Lubię wyjeżdżać w teren i rozmawiać z ludźmi. Interesuje się szeroko pojmowanym show biznesem, wywiady z gwiazdami, teksty o nich.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.