Łukasz Koleśnik

Wieści i zapowiedzi imprez z powiatu krośnieńskiego

Łukasz Koleśnik

GUBIN

Młodzi koncertowali i kolędowali
Tradycyjnie po nowym roku uczniowie i nauczyciele gubińskiej szkoły muzycznej zorganizowali koncert noworoczny, który odbył się w kościele pw. Trójcy Świętej w Gubinie. Młodzi instrumentaliści oraz członkowie chóru zaprezentowali bardzo wysoki poziom, naprawdę słuchało się ich bardzo miło. To nie koniec pokazów, bo w planach następne występy uzdolnionej młodzieży z

GMINA GUBIN

Zakończyli etap remontu kościoła
W kościele w Sękowicach w gminie Gubin odbyła się msza z okazji zakończenia kolejnego etapu remontu zabytkowego kościoła. Pojawili się księża z Niemiec: ks. Uwe Aschenbrener z Guben i ks. Florian Ansgar z Neuzelle. Właśnie strona niemiecka mocno angażuje się w odnowę zabytku. W 2015 r. remont był możliwy dzięki wsparciu ministerstwa kultury i mediów Niemieckiej Republiki Federalnej za pośrednictwem Niemiecko-Polskiej Fundacji Ochrony Zabytków Kultury w Goerlitz.

Sobota, 16 stycznia
Siatkarze zmierzą się z liderem tabeli
Gubin/Krosno Odrzańskie. A.Z. Iwaniccy wyjeżdżają do Bielawy, aby powalczyć z liderem grupy drugiej w drugiej lidze. Pierwsze spotkanie tych zespołów zakończyło się wynikiem 0:3. Czy gubinianie i krośnianie wezmą rewanż za poprzednią porażkę?

Sobota, 23 stycznia
Kto wygra, jedzie na turniej do Niemiec
Krosno Odrzańskie.W hali widowiskowo-sportowej odbędzie się turniej kwalifikacyjny Ledent Cup. Stawka jest wysoka: zwycięzca otrzyma zaproszenie na turniej AOK-Juniorenmasters, w którym udział wezmą takie drużyny jak Bayern Monachium, Hertha Berlin czy Schalke 04 Gelsenkrichen.

Sobota, 30 stycznia
Renata Przemyk wystąpi na Poetyckich Rubieżach

Gubin. Na początku roku Gubiński Dom Kultury we współpracy ze stowarzyszeniem PRO Gubin zamknie siódmą edycję coraz popularniejszego festiwalu Poetyckie Rubieże. Na finał udało się zaprosić Renatę Przemyk ze swoim albumem o nazwie „Acoustic Trio”. Wokalistka sprzedała już ponad 500 tys. egzemplarzy płyt. Wystąpi w głównej sali, o godz. 19.00.
a Sala widowiskowa Gubińskiego Domu Kultury, sobota, godz. 19.00. Koszt biletu wynosi 30 złotych w przedsprzedaży, Można go zakupić w Gubińskim Domu Kultury lub bezpośrednio przed koncertem, jednak wtedy za wejściówkę trzeba zapłacić 40 zł.

Sobota, 30 stycznia
Bal oraz mistrzostwa w siatkonogę
Krosno Odrzańskie. Dwie zupełnie różne imprezy odbędą się tego samego dnia w Krośnie. W Zamku Piastowskim będą bawić się seniorzy na swoim balu „50+”, natomiast w hali sportowo-widowiskowej będzie miał miejsce turniej w siatkonogę.

Sobota, 6 lutego
Bal sportowca i dochody na rehabilitacje

Gubin. Miejscowy dom kultury oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych PRO Gubin po raz pierwszy organizuje Bal Sportowca. Podczas imprezy odbędą się licytacje, z których całkowity dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację gubińskich seniorów. Nie zabraknie gier i zabaw różnego rodzaju. Wystąpi też zespół Love Maker.
a Kasyno wojskowe, sobota, godz. 20.00, cena biletu- 150 zł od osoby.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.