Wielkie szczyty i wielkie upadki. Komentarz Dziennika Łódzkiego

Czytaj dalej
Jacek Pająk

Wielkie szczyty i wielkie upadki. Komentarz Dziennika Łódzkiego

Jacek Pająk

W górach można się śmiertelnie zakochać. Kiedy człowiek staje na szczycie, czuje to „coś”, nawet jeśli nie jest to Nanga Parbat.

Dla Tomasza Mackiewicza i Elisabeth Revol ta góra była kolejnym ekstremalnym wyzwaniem. Czy chodziło tylko o bicie rekordów?

Wielkie szczyty i wielkie upadki. Komentarz Dziennika Łódzkiego

Nie sądzę, choć osiągnęli go Adam Bielecki i Denis Urubka, którzy dosłownie „pognali” po zboczach najwyższych gór świata na pomoc polsko-francuskim przyjaciołom, co można było śledzić na bieżąco w internecie, jak szybko przesuwają się po mapie GPS-y ratowników. W tym samym czasie w internecie rozpoczęły się zbiórki pieniędzy na bezpieczne sprowadzenie himalaistów z „dachu świata” i pomoc ich rodzinom. W kilka godzin zebrano kilkaset tysięcy euro! Równie szybko pojawili się w sieci oszuści, którzy chcieli na tym zarobić. To szczyt... (i tu niech każdy dopisze swój komentarz).

Jacek Pająk

Od prawie 30 lat jestem dziennikarzem, a przez nieco krótszy okres redaktorem. Ukończyłem Uniwersytet Warszawski na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych. Praktyki odbywałem między innymi w tygodniku "Polityka" i wielu innych gazetach, ale niemal od początku mojej zawodowej, dziennikarskiej kariery pracuję w redakcji "Dziennika Łódzkiego - najpierw jako dziennikarz działu miejskiego, później redaktor w wielu działach. Dziś jestem sekretarzem redakcji...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.