Wielki Brat powraca! Co mówią o nim Dzięcioł, "Frytka" i inni?

Czytaj dalej
Fot. Adam Chelstowski/FORUM/x-news
Anna Gronczewska

Wielki Brat powraca! Co mówią o nim Dzięcioł, "Frytka" i inni?

Anna Gronczewska

Wielki Brat powraca! Wiele wskazuje, że po 11 latach obejrzymy kolejną edycję „Big Brothera”. Trwają castingi. Ten pierwszy w historii polskiej telewizji reality wylansował posłów, celebrytów. Widownia programu sięgała 10 milionów widzów!

Nowy „Big Brother” ma pojawić się w wiosennej ramówce TVN 7. Na razie reality show otoczony jest nutą tajemnicy. Podaje się, że program ma razem prowadzić Anna Woźniak-Starak. Weźmie w nim udział 15 osób. Mówi się, że propozycję udziału w nowym Big Brotherze dostała Isabel Marcinkiewicz oraz znana transseksualistka Rafalala...

Do tej pory oglądaliśmy pięć edycji Big Brothera. Jednak telewidzom najbardziej zapadła w pamięć pierwsza, której emisja rozpoczęła się 4 marca 2001 roku, a prowadzili ją Martyna Wojciechowska i Grzegorz Miecugow.

Pierwszy: strażnik Dzięcioł

Pierwszego „Big Brothera” wygrał Janusz Dzięcioł, wtedy komendant Straży Miejskiej w Świeciu. Zwycięstwo w tym programie otworzyło mu drogę do kariery politycznej. Szybko został radnym, a potem wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Grudziądzu. W 2005 roku chciał zostać senatorem PO. Dwa lata później został posłem. Jeszcze w 2014 roku brał udział w wyborach na prezydenta Grudziądza. Nie udało mu się.

Ostatnio pracował w pomocy społecznej w Świeciu. W grudniu Janusz Dzięcioł skończył 65 lat i osiągnął wiek emerytalny. Przygody z „Big Brotherem, choć dała mu wielką popularność, nie wspomina miło. Kosztowała go za wiele stresu.

- Krótko po programie miałem wylew - mówił po latach „Newsweekowi”. - Nie mogę mieć do nikogo pretensji, bo przecież sam chciałem wziąć w tym udział. Wygrałem, przeżyłem, dość!

Gulczas i Klaudiusz

Wiele osób wciąż pamięta Piotra Gulczyńskiego i Klaudiusza Sevkovica, którzy w pierwszej edycji „Big Brothera” tworzyli nierozłączną parę.

Gulczyński, zwany „Gulcza-sem”, to prywatnie szwagier znanej wokalistki Małgorzaty Ostrowskiej. Jego pasją są motocykle. Po zakończeniu przygody z „Big Brotherem” napisał książkę „Tajemnice domu w Sękocinie”. Wystąpił w filmach „Gulczas, a jak myślisz?” i „Yyyreek!!! Kosmiczna nominacja”.

W ubiegłym roku „Gulczas” skończył 50 lat, mieszka w Poznaniu i pracuje jako specjalista od reklamy.

Klaudiusz Sevkovic, z zawodu kucharz, w przyszłym roku skończy 50 lat. Pochodzi ze Świętochłowic. Był jednym z najbardziej lubianych uczestników „Big Brothera”. Zajął dopiero piąte miejsce, ale rozpoczął życie celebryty. Dostał od TVN program kulinarny „Wielka niespodzianka Klaudiusza”. Potem został sprzedawcą w telezakupach Mango, gdzie towarzyszyła mu aktorka Joanna Bartel.

Ale też zamarzyła mu się kariera polityczna. W 2006 roku został radnym Chorzowa. Teraz Klaudiusz postawił na golf. Pracuje w Silesia Business&Life Golf Cup w Chorzowie.

Sebastian Florek, uczestnik pierwszej edycji „Wielkiego Brata”, często widziany był w towarzystwie „Gulczasa” i Klaudiusza. Absolwent Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie bardzo szybko wykorzystał popularność. Już w 2001 roku zasiadł w sejmowych ławach. Został posłem z ramienia SLD. W kolejnych wyborach nie znalazł się na listach tej partii. W 2004 roku bez powodzenia starał się o mandat europosła. Zakończył swoją przygodę z polityką i zajął się agrobiznesem. Hodował krowy, uprawia wierzbę energetyczną. Teraz w Dorotowie ma gospodarstwo agroturystyczne. Jest szczęśliwym ojcem dwóch synów - Macieja i Mikołaja.

Pamiętacie Manuelę?

Jedną z najbardziej charakterystycznych uczestniczek Big Brothera była 45-letnia dziś Manuela Michalak, która jak „Gulczas” pochodzi z Poznania. Jej śmiech pamięta pewnie wielu miłośników „Wielkiego Brata”. Zajęła drugie miejsce i szybko wykorzystała sukces. Prowadziła program „Maraton uśmiechu”. Zagrała w filmach „Gulczas, a jak myślisz”... oraz „Yyyreek!!!”, które reżyserował Jerzy Gruza. W 2013 roku można było ją obejrzeć w programie „Wawa non stop”.

W 2002 roku wyszła za mąż za Tomasza Jabłońskiego. Kiedy jej popularność przygasła, zaczęła handlować paramedykamentami. Do dziś prowadzi salon fryzjerski. Natomiast 50-letnia Małgorzata Maier, która zajęła trzecie miejsce, po zakończeniu „Big Brothera” dostała ciekawe propozycje telewizyjne. Prowadziła dwa programy - „Ikea - dom pełen pomysłów” i „Kto was tak urządził”. Wielkich sukcesów nie odniosła. Po latach przyznała, że żałuje udziału w „Big Brotherze”.

- Siedziałam sobie w knajpie, jadłam obiad, podnoszę wzrok, a tu ktoś już kuca przy mnie i pstryka fotkę - mówiła w wywiadach. - Sytuacja nie do zniesienia! Nie potrafiłam tego zaakceptować! Wiodłam naprawdę superżycie, a po programie odwróciło się do góry nogami i stanęło na głowie!

Obecnie Małgorzata Maier, która z zawodu jest specjalistką od wizerunku, mieszka we warszawskich Włochach, maluje obrazy i prowadzi sklep z własnoręcznie szytą oraz malowaną odzieżą.

Uczestnicy pierwszej edycji „Big Brothera” najbardziej zapadli w pamięć widzów. Dziś pewnie mało kto pamięta, że kolejnego „Wielkiego Brata” wygrała 30-letnia Marzena Wieczorek. Teraz jest aktorką w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim.

Jola, królowa kiczu

Trzecią edycję wygrała Jola Rutowicz z Piotrkowa Trybunalskiego, którą szybko niektórzy nazwali królową kiczu. Uwielbiała różowy kolor i latex, a także solaria, długie paznokcie. Często towarzyszył jej jednorożec.

Po zakończeniu „Big Brothera” stała się znaną celebrytką. Wystąpiła w programie „Gwiazdy tańczą na lodzie”. Związała się z aktorem Jarosławem Jakimowiczem. Mogliśmy ją też oglądać w VIP-owskiej edycji „Big Brothera”. Potem o Joli Rutowicz zrobiło się cicho. Niedawno pokazano jej zdjęcia. Trudno na nich rozpoznać brunetkę z mocnym makijażem z czasów „Big Brothera”. To już efektowna blondynka. Teraz Jola Rutowicz mieszka w Miami. Prowadzi szczęśliwe życie u boku bogatego biznesmena...

Jednak to nie wokół Joli było najwięcej zamieszania w trzeciej edycji „Big Bro-thera”. A wokół Agnieszki Frykowskiej z Łodzi, znanej jako „Frytka”. Warto przypomnieć, że pochodzi z bardzo znanej rodziny. Jej dziadek Wojciech Frykowski został zamordowany w willi Romana Polańskiego przez bandę Mansona. A ojciec Bartek Frykowski zginął tragicznie w domu Karoliny Wajdy.

Przemiana „Frytki”

Agnieszka zanim pojawiła się w „Big Brotherze” była skromną kierowniczką jednego z łódzkich punktów sprzedaży telefonów komórkowych. Szybko zaszokowała wszystkich pojawiając się w wannie z innym uczestnikiem programu, Łukaszem Wiewiórskim.

Po wyjściu z domu „Wielkiego Brata” Agnieszka zaczęła budować swoją karierę. Stała się czołową celebrytką. Prowadziła program w „Tele 5”, znalazła się na okładce „Playboya”. Próbowała swoich sił jako piosenkarka, zagrała w serialu „Tancerze”. Z czasem zmieniła swoje podejście do życia. Zmieniła imię na Maja, nie lubi jak ktoś nazywa ją „Frytką”. Wyszła za mąż za Michała Brzezińskiego, w 2015 roku urodziła córeczkę. Jest członkiem Chrześcijańskiego Kościoła Reformacyjnego. Wzięła udział w projekcie „Jestem Drugi”. To ruch ludzi kochających życie z Bogiem.

Wcześniej czuła się pogubiona, nie wiedziała co robić, miała dość życia: - Powiedziałam, że oddaję życie Jezusowi i co ma się stać, niech się dzieje. Zdarzyła się taka sytuacja, że się pomodliliśmy z Michałem, a on mnie zapytał, czy ja wyznaję Jezusa, czy go uznaję swoim panem i zbawicielem, czy wierzę w to, że on poszedł na krzyż za moje grzechy, więc powiedziałam absolutnie tak, wyznałam swoje grzechy w myślach. Czułam po prostu, że coś się we mnie dzieje, że coś się we mnie przemienia.

Natomiast Łukasz Wiewiór-ski, z którym „Frytka” baraszkowała podczas programu w wannie zajmuje się modelingiem, jego twarz można było zobaczyć między innymi w reklamach różnych sklepów sieciowych i dyskontów, a także epizodycznych rolach w serialach i filmach.

Ciekawe, jaką drogą podążą uczestnicy najnowszego „Big Brothera”?

Anna Gronczewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.