Widzę Łódź: Dobrze jest dobrze zacząć

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapala
Dariusz Pawłowski

Widzę Łódź: Dobrze jest dobrze zacząć

Dariusz Pawłowski

Tradycyjnie 1 września wiele spraw się rozpoczyna. To początek roku szkolnego, i choć młodość jest najwspanialszym czasem w życiu człowieka, nie do zastąpienia żadnym z (na dłuższą metę rozczarowujących) doznań dojrzałości, to pewnie niejeden dorosły z ulgą myśli, że nie musi wędrować na kolejne klasówki i odpytywania.

Widzę Łódź: Dobrze jest dobrze zacząć

Lecz uczenie jest zdrowe i uczyć się należy; dobrze jest też uczyć się jak najdłużej (rzecz jasna, nie w tych samych klasach), dlatego kolejne już pokolenia słusznie wtłaczamy w ten obowiązek, mimo że - niestety - w dorosłym życiu obserwujemy wiele przykładów, iż nauka poszła w las, i to bardzo ciemny i głęboki...

Sądząc po tym, co się wyczyniało podczas przerw (a i nierzadko na samych lekcjach) na przeciwległym brzegu zachowań leży inauguracja sezonu artystycznego. Dla odwiedzających łódzkie instytucje kultury nie tylko przy okazji premier to zawsze moment ekscytujący i pełen nadziei (wcale nie złudnych, bo w Łodzi w sferze kultury dużo się dzieje). Że będą okazje do niezwykłych przeżyć, spotkań, wzruszeń, radości i zachwytów. Że będziemy świadkami eksplozji niezwykłych talentów, że na nowo oczarują nas twórcy, których znamy. Że ze scen będzie się nas nie tylko zadowalać, mile łechtać, ale też zaczepiać i rozmawiać z nami o kwestiach poważnych i trudnych, w sposób ich godny. Że poczujemy się lepsi, spojrzymy bardziej czule na naszych bliskich i pomyślimy, iż jeszcze niejedno można zmienić. Z inauguracją września jeszcze parę początków można wymienić i jeden bezwzględny koniec wakacji - dzięki temu jednak znów jest na co czekać. Przed kolejnym startem czynimy też zwykle sami sobie wiele obietnic, oby spełnionych (szczególnie jeżeli znajdzie się wśród zamierzenie bycia fajniejszym). Zaczynajmy więc, a dobrze jest dobrze zacząć. To najlepszy sposób, by nie skończyło się jak zawsze.

Dariusz Pawłowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.