Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Paweł Szałankiewicz

Wybuch gazu w Bytomiu nie uszkodził konstrukcji bloku na osiedlu w Stroszku. Gaz dostał się z piwnicy

Lokatorzy budynku, gdzie doszło do wybuchu gazu, wrócili do domów jeszcze tej samej nocy Fot. Arkadiusz Gola Lokatorzy budynku, gdzie doszło do wybuchu gazu, wrócili do domów jeszcze tej samej nocy
Paweł Szałankiewicz

Wybuch gazu w Bytomiu na szczęście nie uszkodził konstrukcji bloku w dzielnicy Stroszek. W nocy z poniedziałku na wtorek lokatorzy wrócili do swoich mieszkań. Zostali z nich ewakuowani w wyniku eksplozji gazu, do jakiej doszło na parterze budynku. Znamy już przyczynę wybuchu.

W poniedziałek wieczorem doszło do wybuchu gazu w mieszkaniu na parterze dziesięciokondygnacyjnego budynku przy ul. Hlonda 99 w dzielnicy Stroszek w Bytomiu. Przyczyna wybuchu jest już znana - doszło do rozszczelnienia instalacji gazu. Gaz przez piwnicę dostał się do mieszkania, gdzie doszło do eksplozji.

Sytuacja początkowo wyglądała bardzo dramatycznie. Dość silny wybuch wybił wszystkie okna i zniszczył mieszkanie, w którym mieszkały trzy osoby. Jedna osoba została poszkodowana i trafiła do szpitala z poparzeniami pierwszego stopnia. Jej życiu na szczęście nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

- Z powodu wybuchu ewakuowaliśmy z budynku 111 osób z 62 mieszań. W swoich mieszkaniach na 9. piętrze zostały dwie osoby ze względu na stan zdrowia. Przez całą akcję były pod opieką naszych strażaków - mówi Tomasz Rutkowski, rzecznik bytomskiej straży pożarnej.

Ewakuacja została zarządzona, ponieważ pogotowie gazowe nie mogło namierzyć miejsca, z którego ulatniał się gaz.

W dalszej części:

 • Dlaczego zarządzono ewakuację
 • Gdzie w nocy schronili sie lokatorzy
 • W którym miejscu ulatniał się gaz

 

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz tutaj.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Szałankiewicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.