Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Połowa mieszkańców województwa łódzkiego zarabia przynajmniej 3,9 tys. zł brutto. Ile zarabiają pozostali?

Czytaj dalej
Fot. Lukasz Zarzycki
Alicja Zboińska

Połowa mieszkańców województwa łódzkiego zarabia przynajmniej 3,9 tys. zł brutto. Ile zarabiają pozostali?

Alicja Zboińska

Połowa mieszkańców województwa łódzkiego zarabia nie mniej niż 3,9 tys. zł brutto. O takiej pensji może z kolei pomarzyć jedna czwarta pracujących z naszego regionu, którzy muszą się zadowolić pensją w maksymalnej wysokości 2,9 tys. zł brutto. Kolejne 25 proc. pracujących zarabia natomiast przynajmniej 5,6 tys. zł brutto. Tak wynika z badania portalu wynagrodzenia.pl, który zanalizował zarobki w województwie łódzkim w 2017 roku.

W raporcie uwzględniono także zarobki w kilku większych miastach regionu. Najwięcej zarabiają łodzianie, przeciętna pensja to 4.210 zł brutto. Na drugim miejscu w tym zestawieniu znaleźli się mieszkańcy Wielunia z przeciętnym wynagrodzeniem w wysokości 3.780 zł brutto, a podium zamykają sieradzanie, którzy średnio inkasują co miesiąc 3.530 zł brutto.

Kolejne miejsca dzielą niewielkie różnice. W Tomaszowie Mazowieckim bowiem zarabia się przeciętnie 3.507 zł brutto, o zaledwie 7 złotych więcej niż w Kutnie i Piotrkowie Trybunalskim. Ostatnią uwzględnioną miejscowością w badaniu jest Radomsko, gdzie średnia pensja wyniosła 3.493 zł brutto, czyli również o 7 złotych brutto mniej niż Kutnie i Piotrkowie.

Przeczytaj raport o zarobkach w województwie łódzkim. W których miastach województwa zarobki są nawyższe? Jakie grupy zawodowe są w najgorszej sytuacji?

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz tutaj.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Alicja Zboińska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.