We włocławskich przedszkolach są jeszcze wolne miejsca

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Małgorzata Goździalska

We włocławskich przedszkolach są jeszcze wolne miejsca

Małgorzata Goździalska

Tylko nieliczne 6-letnie dzieci rozpoczną edukację w szkole.

Zapisy dzieci do włocławskich przedszkoli zakończone! Już wiadomo, że będzie nabór uzupełniający. Bo w wielu przedszkolach są jeszcze wolne miejsca. Na przykład w Przedszkolu Publicznym nr 26 przy ul. Radosnej - dla trzylatków. Przedszkole Publiczne nr 29 przy ul. Dygasińskiego też jeszcze ma wolne miejsca. - Choćby w grupie sześciolatków - mówi nauczycielka Dorota Wasielewska.

Ale są i takie przedszkola, gdzie już wiadomo, że dodatkowej rekrutacji nie będzie. Na przykład w Przedszkolu Publicznym nr 25 przy ul. Rajskiej wniosków o przyjęcie jest dwa razy więcej niż miejsc. W tej placówce aż 81 dzieci będzie kontynuować edukację przedszkolną. - Na pozostałe czternaście miejsc wpłynęło 29 wniosków - mówi dyrektor Bożena Jaźwiecka.

Ale to nie znaczy, że dla 15 dzieci, które nie zostaną przyjęte dla tego przedszkola, nie będzie miejsca w placówkach tak zwanego drugiego wyboru.

Na rok szkolny 2016/2017 włocławski samorząd przygotował 2210 miejsc. Ile jeszcze pozostało wolnych okaże się najpóźniej 14 kwietnia. Wówczas to przedszkola wywieszą listę dzieci przyjętych i nieprzyjętych.

Obecnie przedszkola przygotowują listy dzieci zakwalifikowanych do rekrutacji. - Czwartego kwietnia listy będą gotowe - mówi Joanna Michalska, dyrektor PP nr 26.

Ale już na podstawie tego naboru wiadomo, że większość dzieci sześcioletnich pozostanie w przedszkolach. Na przykład z Przedszkola Publicznego nr 26 tylko dwoje lub troje dzieci pójdzie do szkoły, ale do zerówki. Z Przedszkola Publicznego nr 29 do szkoły pójdzie tylko czworo dzieci z tak zwanego odroczonego obowiązku szkolnego. Z PP nr 25 do szkoły pójdzie 9 sześciolatków. Ale 22 pozostanie.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.