Wąż w markecie pełzał między regałami! [zdjęcia]

Czytaj dalej
(ls)

Wąż w markecie pełzał między regałami! [zdjęcia]

(ls)

Chwilę grozy przeżyli pracownicy marketu Mila przy ul. Łaskiej w Pabianicach. W magazynie sklepu natknęli się na około półmetrowego węża. Zielonkawy gad pełzał między regałami... z alkoholem. Obsługa Mili wyprosiła klientów, zamknęła sklep i zadzwoniła po pomoc do straży miejskiej.

- Otrzymałem zgłoszenie ok. godz. 12.30 i wezwałem na miejsce firmę zajmującą się odławianiem dzikich zwierząt na terenie miasta - informuje dyżurny straży miejskiej, który przyjmował zgłoszenie.

Niebawem do sklepu przy ul. Łaskiej przyjechali pracownicy zajmujący się odławianiem zwierząt w Pabianicach wyposażeni w specjalistyczny sprzęt.

- To była dość trudna operacja. Po pierwsze nie wiedzieliśmy, czy wąż jest jadowity. Po drugie schował się on za regał z alkoholem. Nie widać było, gdzie dokładnie się znajduje, dlatego sukcesywnie zdejmowaliśmy towar z półek - opowiada Dariusz Pluciński z firmy Contractor.

W końcu udało się dostać do zwierzęcia i rozpoznać jego gatunek.

- To był nasz rodzimy zaskroniec. Wąż mocno bronił się przed złapaniem syczał i wydzielał z siebie substancje odstraszające - dodaje pan Dariusz.

Na szczęście akcja odławiania zakończyła się pomyślnie. Zielonkawy gad został schwytany za pomocą specjalnego chwytaka. Po umieszczeniu w kontenerze został przewieziony do lasu.

W jaki sposób zaskroniec dostał się do magazynu Mili (zlokalizowanej obok jednej z najbardziej ruchliwych ulic w Pabianicach) niezauważony ?

- Prawdopodobnie przyjechał tam w transporcie. Być może z warzywami - mówi Dariusz Pluciński.

Jak twierdzi pan Dariusz w tym sezonie na terenie powiatu pabianickiego pokazywały się żmije zygzatowate. Odławianie zaskrońca miało miejsce tylko raz (oprócz przypadku, o którym piszemy) - na jednej z działek w Ksawerowie.

FK ASTANA - LEGIA WARSZAWA TRANSMISJA. FK ASTANA - LEGIA WARSZAWA NA ŻYWO

ZOBACZ PROGNOZĘ POGODY:

WNIOSKI 500 PLUS Od 1 sierpnia rusza przyjmowanie wniosków po zasiłek 500+ DOKUMENTY
Najnowsze wiadomości w sprawie śmierci Magdaleny Żuk
Jak odróżnić muchomora i kanię
NOWY WNIOSEK 500 + [DOKUMENTY] 500 PLUS ZMIANY, CO SIĘ ZMIENI

(ls)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.