W Łodzi się zadomowiłem, kupiłem tu mieszkanie

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Szymczak
Anna Gronczewska

W Łodzi się zadomowiłem, kupiłem tu mieszkanie

Anna Gronczewska

Rozmowa z Błażejem Krzyształowiczem, trenerem siatkarek Grot Budowlanych

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź niedawno zwyciężyły Chemika Police, mistrza Polski, niepokonaną dotąd drużynę. To duży sukces?
Wygrana z Chemikiem Police, jeszcze na jego terenie, zawsze dobrze smakuje. Jest ważna dla naszego zespołu. To w ostatnich latach jedna z najbardziej klasowych drużyn w Polsce.

Kobieca siatkówka to teraz najmocniejsza dyscyplina sportowa w Łodzi?
Dwa zespoły grają w ekstraklasie, zajmują czołowe miejsca, występują w Lidze Mistrzyń. Zatem dobrze się dzieje w łódzkiej siatkówce kobiet.

A trener Grot Budowlanych jest łodzianinem?
Akurat pochodzę z Sosnowca. W Łodzi pracuję już szósty rok, więc może przez zasiedzenie tym łodzianinem kiedyś się stanę.

Łódź i Sosnowiec to podobne miasta?
Jeśli chodzi o tradycje robotnicze, industrialne to na pewno tak. W Sosnowcu, w Zagłębiu było więcej hut, kopalni. W Łodzi dominowały fabryki włókiennicze. Wszystko zaś trzyma się w podobnych klimatach.

Dobrze się Pan czuje Łodzi?
Po tych sześciu latach mogę powiedzieć, że bardzo się tu zadomowiłem. Kupiłem w Łodzi mieszkanie. Z kilkoma ludźmi, z którymi od dłuższego czasu pracuję w klubie bardzo się zżyłem. Czuję się tu jak w swoim drugim domu.

Gdy dowiedział się Pan, że będzie pracował w Łodzi to się ucieszył?
Przychodziłem do Łodzi z Muszyny, różnic było wiele. Pracowałem tam w czasie, gdy Muszyna odnosiła duże sukcesy. Do Łodzi przyjeżdżałem jako statystyk. Przez myśl mi nie przyszło, że zostanę najpierw drugim, a potem pierwszym trenerem Grot Budowlanych. Potoczyło się to dla mnie niespodziewanie.

Mistrzostwo Polski dla Grot Budowlanych jest realne?
Nie chce składać takich deklaracji. Najważniejszy jest każdy następny mecz, walczymy o każde zwycięstwo. Nie udało nam się jeszcze wygrać mistrzostwa Polski. To jednak bardzo trudna sprawa.

Anna Gronczewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.