W Łodzi i Pabianicach odbędzie się Konferencja Episkopatu Polski

Czytaj dalej
Fot. brak
Anna Gronczewska

W Łodzi i Pabianicach odbędzie się Konferencja Episkopatu Polski

Anna Gronczewska

W Łodzi i Pabianicach odbędzie się posiedzenie Konferencji Episkopatu Polski. Kardynałowie, arcybiskupi i biskupi przyjadą w związku ze zbliżającą się setną rocznicą powstania diecezji łódzkiej.

Już w niedzielę, 4 października w kilkunastu kościołach naszej archidiecezji łódzkiej, tych które będą pełnić w przyszłym roku funkcję kościołów jubileuszowych odprawione zostaną uroczyste msze święte. Liturgii będą przewodniczyć zaproszeni polscy biskupi.

Na mszach będzie zapowiadany zbliżający się jubileusz diecezji. Natomiast w poniedziałek, 5 października, w archikatedrze łódzkiej o godzinie 18 rozpocznie się msza święta, którą koncelebrować ma cały polski Episkopat. A przewodniczyć jej będzie Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce. On też wygłosi kazanie. Natomiast 6 października, we wtorek, wszyscy polscy biskupi będą sprawować mszę św. w Pabianicach, w kościele św. Mateusza. W tej świątyni modlił się ę mały Rajmund Kolbe,i przed Cudownym Obrazem Matki Bożej otrzymał wizję-obietnicę dwóch koron: wyznawcy i męczennika.

Sam jubileusz 100-lecia archidiecezji zostanie zainaugurowany w dniach 10 i 12 grudnia. Natomiast 14 listopada przewidywalna jest diecezjalna pielgrzymka do Warszawy . W grudniu 1920 roku diecezja łódzka diecezja powstała bezpośrednio z archidiecezji warszawskiej.

Pozostało jeszcze 2% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Gronczewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.