W kolejnych szkołach są już Zielone Pracownie. Uczniowie mają tam świetne warunki do nauki

Czytaj dalej
Fot. Facebook WFOŚiGW w Katowicach
Monika Krężel

W kolejnych szkołach są już Zielone Pracownie. Uczniowie mają tam świetne warunki do nauki

Monika Krężel

W szkołach województwa śląskiego powstają kolejne Zielone Pracownie. Nie da się ukryć, że ten projekt był strzałem w dziesiątkę.

Ostatnio o Zielone Pracownie wzbogaciły się: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Joanny von Schaffgotsch-Gryzik w Rudzie Śląskiej (powstała tam świetnie wyposażona nowoczesna ekopracownia biologiczno-chemiczna o nazwie „Nasza Ziemia”), Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 w Gostyni, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Dankowicach oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Korczaka w Brennej.

Wszystkie pracownie powstały dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

WFOŚiGW w Katowicach od lat organizuje konkurs Zielona Pracownia. Jego celem jest utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Konkurs cieszy się co roku ogromnym zainteresowaniem.

Monika Krężel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.