W Katoliku chcą pomóc choremu na serce, pięcioletniemu Kubusiowi

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Fudali Hakman
Małgorzata Fudali Hakman

W Katoliku chcą pomóc choremu na serce, pięcioletniemu Kubusiowi

Małgorzata Fudali Hakman

- Pomagamy choremu Kubusiowi. Ma pięć lat i czeka na operację serca. Rodziców nie stać na kosztowny zabieg i długą rehabilitację.

W Katoliku w Żarach działa prężnie szkolny wolontariat. Akcja goni akcję. W dzisiejszych czasach, kiedy panuje znieczulica i ludzie nie bardzo chcą pomagać innym, takie zaangażowanie jest czymś wyjątkowym.

W akcje wolontariatu angażują się nie tylko uczniowie, ale także rodzice. Pieką ciasta, nie pytając o koszt i co z tego będą mieli. - Piękne gesty są dzisiaj bardzo ważne. To swoim przykładem dajemy wzór swoim dzieciom. Chcemy je wychować na wrażliwych ludzi, którzy będą nieśli pomoc potrzebującym. A takich nie brakuje. Wystarczy rozejrzeć się dookoła siebie - twierdzi mama gimnazjalisty, która dostarczyła dwie blachy ciasta.

Każda pomoc dla Kubusia jest bardzo ważna. Ma tylko pięć lat i bardzo chce się normalnie bawić

Młodzież chętnie sprzedaje słodkości, a najchętniej kupuje. - Niektórzy podchodzili po kilka razy - mówi z wypiekami wolontariuszka. - Od pierwszej klasy podstawówki przez gimnazjum i liceum, każdy chce pomagać. Nauczyciele przyszli z własnymi pojemnikami. Kupowali po kilkanaście sztuk, wrzucając po 50 złotych. Nikt nie chciał reszty. Ustawiła się bardzo długa kolejka. Wszystkie ciasta zostały sprzedane - dodaje.

- Po raz kolejny pomagamy. Tym razem choremu pięcioletniemu Kubusiowi, który czeka na operację serca. Naszym rodzicom, uczniom, wolontariuszom serca nie brakuje. Ilość upieczonych ciast osiągnęła rekordową liczbę 44, a dzięki hojnym i głodnym konsumentom zebraliśmy 1865 zł.- mówi z radością Katarzyna Napiórkowska, opiekunka szkolnego wolontariatu.

Po ciasta, na każdej przewie, ustawiała się długa kolejka chętnych kupujących. „Słodki dzień“ sprawił uczniom „Katolika“ wiele radości.
Małgorzata Fudali Hakman Po ciasta, na każdej przewie, ustawiała się długa kolejka chętnych kupujących. „Słodki dzień“ sprawił uczniom „Katolika“ wiele radości.
Małgorzata Fudali Hakman

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.