Marcin Darda

W gminie Błaszki pod Sieradzem zastanawiają się, kto wygra wojnę nerwów, która wybuchła między burmistrzem a proboszczem z Gruszczyc.

Marcin Darda

W gminie Błaszki pod Sieradzem zastanawiają się, kto wygra wojnę nerwów, która wybuchła między burmistrzem a proboszczem z Gruszczyc. Przed rokiem proboszcz otrzymał dość wysoki rachunek za wodę. Zapłacił, ale od tamtego czasu agituje z ambony wiernych, by nie głosowali na burmistrza w wyborach. Burmistrz zaś powiada, że nie jest mu łatwo, ale to nie on jest „tym złym” na tej wojnie.

Woda w chrześcijaństwie symbolizuje wiele, ale przede wszystkim początek. I to właśnie z wody wziął się konflikt między burmistrzem Błaszek a proboszczem parafii w Gruszczycach. Bo oprócz bogatej symboliki woda ma też swą konkretną cenę i to od niej wszystko się zaczęło.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Darda

Dziennikarz Dziennika Łódzkiego. Najważniejsze informacje ze świata polityki, samorządów i partii politycznych Łodzi i regionu łódzkiego. Informacje zdobywam sam, zazwyczaj takie, którymi władza nie chciałaby się chwalić na konferencjach prasowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.