Marcin Darda

W gminie Błaszki pod Sieradzem zastanawiają się, kto wygra wojnę nerwów, która wybuchła między burmistrzem a proboszczem z Gruszczyc.

Marcin Darda

W gminie Błaszki pod Sieradzem zastanawiają się, kto wygra wojnę nerwów, która wybuchła między burmistrzem a proboszczem z Gruszczyc. Przed rokiem proboszcz otrzymał dość wysoki rachunek za wodę. Zapłacił, ale od tamtego czasu agituje z ambony wiernych, by nie głosowali na burmistrza w wyborach. Burmistrz zaś powiada, że nie jest mu łatwo, ale to nie on jest „tym złym” na tej wojnie.

Woda w chrześcijaństwie symbolizuje wiele, ale przede wszystkim początek. I to właśnie z wody wziął się konflikt między burmistrzem Błaszek a proboszczem parafii w Gruszczycach. Bo oprócz bogatej symboliki woda ma też swą konkretną cenę i to od niej wszystko się zaczęło.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Darda

Dziennikarz Dziennika Łódzkiego. Najważniejsze informacje ze świata polityki, samorządów i partii politycznych Łodzi i regionu łódzkiego. Informacje zdobywam sam, zazwyczaj takie, którymi władza nie chciałaby się chwalić na konferencjach prasowych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.