Marcin Darda

W funduszu nowy prezes, a odwołany zarząd na L4

W funduszu nowy prezes, a odwołany zarząd na L4
Marcin Darda

Na zwolnienie lekarskie poszedł były prezes funduszu ochrony środowiska i jego czterech zastępców. Wszyscy niemal jednocześnie...

Czy to możliwe, by w jednej firmie pięć osób, które jeszcze przed momentem nią zarządzały, niemal w jednej chwili zachorowało i jednocześnie poszło na zwolnienia lekarskie? Nie jest pewne, czy historia medycyny zna takie przypadki, ale tak właśnie stało się w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

W funduszu nowy prezes, a odwołany zarząd na L4
Wojciecha Miedzianowskiego (PiS) powołano na stanowisko prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 22 września.

Na zwolnienia - 22 i 23 września - udał się cały zarząd instytucji, a choroby członków zarządu zbiegły się w czasie z oddaniem władzy nowemu prezesowi, którego powołano 22 września. Jest nim Wojciech Miedzianowski, jeszcze do niedawna radny PiS powiatu łowickiego. Poprzedni zarząd z kolei pochodzi z koalicyjnego rozdania PO i PSL w samorządzie województwa łódzkiego. Prezes Tomasz Łysek co prawda był bezpartyjny, ale czwórka jego zastępców to działacze partyjni. Wiceprezesi Andrzej Czapla i Wiesław Łukomski to członkowie PO, natomiast Cezary Dzierżek i Zbigniew Stasiak należą do PSL. Wszyscy członkowie byłego zarządu mieli wejść w trzymiesięczne okresy wypowiedzenia, a po ich upływie formalnie pożegnać się z firmą. Tyle tylko, że każdy z byłych członków zarządu udał się na zwolnienie lekarskie. Zdziwiony zwolnieniami jest mecenas Ryszard Marcinkowski, członek rady nadzorczej WFOŚiGW, wskazany przez wojewodę łódzkiego. W rozmowie z nami stwierdził, że 22 września na posiedzeniu rady nadzorczej sprawozdania składało czterech członków ówczesnego zarządu i... żaden z nich nie sprawiał wrażenia niezdolnego do pracy.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Darda

Dziennikarz Dziennika Łódzkiego. Najważniejsze informacje ze świata polityki, samorządów i partii politycznych Łodzi i regionu łódzkiego. Informacje zdobywam sam, zazwyczaj takie, którymi władza nie chciałaby się chwalić na konferencjach prasowych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.