WFO

[VIDEO] LATO w Załęczańskim Parku Krajobrazowym

[VIDEO] LATO w Załęczańskim Parku Krajobrazowym
WFO

„CZTERY PORY ROKU”– to projekt cyklu czterech filmów dokumentalnych promujących szczególne walory przyrodnicze i krajobrazowe Regionu Łódzkiego w różnych porach roku. Filmy, o których mowa powstały w ramach specjalnego programu zajęć warsztatowych, których uczestnikami byli mieszkańcy naszego Województwa interesujący się rodzimą przyrodą i sztuką filmową. Wybór tematów i obiektów był bardzo bogaty i różnorodny– wchodziły tu bowiem w grę takie atrakcje przyrodnicze jak na przykład: tereny i zasoby Parków Krajobrazowych oraz liczne rezerwaty przyrody. Nieprzypadkowa jest ilość zrealizowanych filmów– cztery, ponieważ każdy z nich powstaje w jednej z czterech pór roku. Pora roku dostosowana jest do charakteru miejsca lub obiektu, o którym opowiada dany film.

Na początku września 2017r. odbyły się zajęcia związane z realizacją pierwszego odcinka cyklu pod tytułem "LATO W ZAŁĘCZAŃSKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM". W warsztatach uczestniczyli uczniowie Salezjańskiego Liceum i Gimnazjum im. Księdza Bosko w Łodzi, zaś zdjęcia filmowe realizowano w okolicach Załęcza Wielkiego.

W filmie przedstawione zostały tak interesujące miejsca i obiekty, jak:

Narratorem snującym "zza kadru" opowieść o urodzie i atrakcjach tych okolic jest pan Ireneusz Kalemba - prowadzący gospodarstwo agroturystyczne w Dzietrznikach.

Realizacja: Zofia Faflik, Julia Figińska, Zuzanna Kluszczyńska, Zofia Szymczuk, Katarzyna Zajączkowska, Zuzanna Nowicka, Beata Rosiak, Radosław Maj, Łukasz Panaszek, Kamil Rybak, Piotr Dąbek, Mateusz Milewski, Gabriel Peryt, Michał Deszcz
Narrator: Ireneusz Kalemba
Rok: 2017r.
Czas trwania: 8'50''

PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W ŁODZI.

WFO

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.