Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Urszula: Poznań to mój drugi dom [ROZMOWA]

Czytaj dalej
Fot. Pawel Relikowski
Marek Zaradniak

Urszula: Poznań to mój drugi dom [ROZMOWA]

Marek Zaradniak

Z Urszulą, wokalistką, która świętuje właśnie 35-lecie działalności, o jej piosenkach i związkach z Poznaniem.

Wkrótce dwa razy wystąpisz w Poznaniu. Najpierw 25 lutego w BaRock Club z okazji 35-lecia Twojej działalności, a potem 8 marca w Teatrze Wielkim na koncercie „Kobiety kobietom”. Jak będzie wyglądał jubileuszowy koncert?
Moje 35-lecie postanowiliśmy uczcić piosenkami, których wspólne hasło brzmi „Najlepsze 80”. Wybierają je zarówno muzycy jak i ludzie podczas koncertów. To piosenki, które w mojej karierze były najbardziej znane. Wśród nich znajdzie się na pewno „Konik na biegunach”. Jest to piosenka pochodząca nie z lat 80, lecz z wcześniejszych, ale nie sądzę, żeby udało się nam zagrać ten koncert bez „Konika”. Ludzie zawsze chcą słuchać tej piosenki i świetnie się przy niej bawią.

Opowiedz o niej. Dostałaś ją od Michała Hochmana.
Michał nie jest autorem, ale pierwotnym wykonawcą, a to, że postanowiłam ją włączyć do mojego repertuaru wynikało z sentymentu. W latach 80. byłam w Stanach Zjednoczonych. Poznałam Michała Hochmana i pewnego dnia gdy Michał puścił „Konika na biegunach” powiedziałam: przecież ja tę piosenkę znam. Pamiętam, że mama czy niania trzymając mnie na rękach zawsze mi ją śpiewały. Słuchaliśmy więc u Michała tej piosenki i Staszek Zybowski powiedział: Ja też pamiętam, że żadne wesele, żadna studniówka czy bal maturalny nie mogły obyć się bez „Konika”. Mam pomysł na niego. Troszkę inny, zwariowany z riffem w stylu Blues Brothers i my go jeszcze raz nagramy jeśli można. Bardzo proszę - powiedział Michał. No i okazało się, że ten pomysł dał piosence następne życie. To piosenka o nas i o pokoleniach, które zjawią się po nas. „Konik” cwałuje przez Polskę do dzisiaj.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marek Zaradniak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.