Ulica z dwoma chodnikami obok siebie

Czytaj dalej
Anna Odrowska

Ulica z dwoma chodnikami obok siebie

Anna Odrowska

Najciekawszą z remontowanych ulic w Pabianicach jest ul. Sybiraków od ul. Spokojnej do ul. Wołyniaków (koszt remontu to ponad 681 tys. zł). Zgodnie z harmonogramem remont powinien dziś się zakończyć, ale uwagę przykuwają tutaj... dwa chodniki. Nie byłoby w tym nic dziwnego - dwa chodniki przy nowej ulicy, ale te biegną obok siebie. Jak to możliwe?

- Stary chodnik, który widzimy, przed laty wybudowali mieszkańcy i znajduje się na prywatnych terenach. My wybudowaliśmy swój zgodnie z projektem... obok - mówi Stanisław Wołosz, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Pabianicach.

Na ul. Osikowej (od ul. Kraniszewickiej do skrzyżowania), której remont niedawno się zakończył, także jeden chodnik zbudowali mieszkańcy, ale drogowcy dobudowali drugi po drugiej stronie ulicy. Remont ulicy kosztował ponad 182 tys. zł. Dziś powinien zakończyć się także remont siódmej łopatki ulicy Rzgowskiej. Tam nowy chodnik jest po obu stronach drogi, a remont kosz-

tował ponad 234 tys. zł.

Do 5 października ma po-trwać rozpoczęty już remont gruntowej obecnie ulicy Siennej - od ul. Smugowej do posesji numer 23b. Kosztować ma 1 mln 733 tys. zł.

Wykonawca ul. Hetmańskiej w Pabianicach zapowiedział, że wkrótce rusza z pracami, które potrwają do 10 września. Remont kosztować będzie ponad 467 tys. zł.

Robotnicy weszli już także na ul. Zieloną. Tam remont potrwa do 25 października. Jezdnia będzie asfaltowa, pojawią się chodniki i miejsca postojowe. Inwestycja ma kosztować ponad 1 mln 321 tys. zł. Początkowo zakładano, że na odcinku od ul. Zamkowej do ul. Moniuszki wyciętych zostanie 15 drzew. Mieszkańcy protestowali.

- Wytniemy jednak tylko dwa - drugie od ul. Zamkowej i piąte, które jest chore. Miejsca postojowe umieścimy po obu stronach ulicy między drzewami. Przeprojektowaliśmy tę ulicę - tłumaczy Stanisław Wołosz.

Anna Odrowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.