Uczniowskie projekty upiększą miejskie skwery

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Makowska
Lucyna Makowska

Uczniowskie projekty upiększą miejskie skwery

Lucyna Makowska

Uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształących i Technicznych mają powody do dumy. Ich projekt na przebudowę parku wykorzysta miejski architekt.

Ścieżki, boisko wielofunkcyjne, park linowy, nasadzenia, plac zabaw, ozdobne pergole, siłownia pod chmurką i cała gama klombów - to wszystko znalazło się w dwu wygranych projektach na zagospodarowanie terenu przy placu Łużyckim i parku przy ul. Zakopiańskiej w Żarach.

Najciekawsze jest jednak to, że za projektowanie nowej odsłony skwerów zieleni w mieście zabrali się uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. Otworzony w niej kierunek- architektura krajobrazu, cieszy się ogromnym powodzeniem. Wystartowali oni w konkursie ogłoszonym przez urząd pod koniec listopada. Rozstrzygnięto go wczoraj.

Komisja brała pod uwagę funkcjonalność, atrakcyjność roślin na rabatach.

Najbardziej spodobały się rozwiązania uczennic. Jak podkreśla Elżbieta Maj, z komisji, są bardzo ambitne.

Wizja Pauliny Misiurek i Patrycji Kurzawskiej nad nowym wyglądem parku przy ul. Zakopiańskiej wygrała. - Jesteśmy dumne,że nasza praca zyskała uznanie jury- mówią zgodnie dziewczęta.- Zabawa w projektowanie to nasza pasja. Może dlatego tak dobrze nam poszło. Mamy nadzieję, że to będzie nasz zawód.

- Jesteśmy naprawdę dumne - mówią Paulina Misiurek i Patrycja Kurzawska. - Opłacało się posiedzieć nad projektem.
Lucyna Makowska - Jesteśmy naprawdę dumne - mówią Paulina Misiurek i Patrycja Kurzawska. - Opłacało się posiedzieć nad projektem.

Praca Ewy Dziemdziory nad zagospodarowaniem placu Łużyckiego okazała się najlepszą. Jej pomysły zostaną wykorzystane w dokumentacji projektowej wykonywanej przez licencjonowanego projektanta. Oba skwery mają zyskać nowy blask jeszcze w tym roku.

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.