Uczniowie z II LO i Gastronomika mogą już mówić: - Yes, yes, yes! [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Uczniowie z II LO i Gastronomika mogą już mówić: - Yes, yes, yes! [WIDEO]

Jarosław Miłkowski

Najlepsze liceum w Lubuskiem? Nasze! To II Liceum Ogólnokształcące z ul. Przemysłowej w Gorzowie! Wśród techników świetnie wypadł Gastronomik. W mieście jest pierwszy, a w regionie czwarty.

- To nie mnie powinien pan pytać o nasze świetne miejsce w rankingu „Perspektyw”. To zasługa uczniów i nauczycieli. Bardzo im dziękuję. Jestem dumna, że mam taki zespół i takich uczniów - mówiła nam wczoraj dyr. Zespołu Szkół Gastronomicznych Małgorzata Pawłowska.

Sukces stał się modny

A cieszyła się tak z wyników rankingu szkół, który wczoraj opublikował magazyn Perspektywy.
Gastronomik w kategorii techników zajął rewelacyjne 21. miejsce. A jeszcze rok temu był w trzeciej setce. Skąd taki skok? - Wynika z sukcesów uczniów. Mamy stypendystów, olimpijczyków, wyniki egzaminów zawodowych są powyżej średnich - wyliczyła szybko M. Pawłowska. Dodała, że to wszystko to wynik ambicji nastolatków. - Sukces stał się u nas modny. Uczniowie chcą wygrywać konkursy, chcą zdobywać tytuły. Starają się, uczą dla samych siebie. Nikt ich nie namawia, nie naciska. Sami chcą się szkolić, poprawiać umiejętności - wyjaśniła.

Czytaj w środę, 11 stycznia, w "Gazecie Lubuskiej" dla północy regionu i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.