Tragiczny wypadek w Koziegłowach podczas nielegalnego wyścigu: Potrącony 8-latek w śpiączce

Czytaj dalej
Fot. Arc policji
Bartłomiej Romanek

Tragiczny wypadek w Koziegłowach podczas nielegalnego wyścigu: Potrącony 8-latek w śpiączce

Bartłomiej Romanek

Świadkowie zdarzenia twierdzą, że kierowcy urządzili sobie wyścig wąską drogą w Koziegłowach. 8-latek został poważnie ranny i leży w szpitalu w ciężkim stanie. Jest utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. Prokurator:

Nieodpowiedzialność i głupota doprowadziła do tragicznego wypadku, w którym ciężko ranny został ośmioletni chłopiec. W sobotę 19-letni kierowca renault laguna, na zakręcie wyprzedzał volkswagena golfa, prowadzonego przez 28-latka. Gdy wjechał na przeciwległy pas potrącił matkę z dzieckiem. Chłopiec i jego mama prawidłowo jechali na rowerach. Nieprzytomny chłopczyk, w ciężkim stanie, został przetransportowany do szpitala. Z naszych informacji wynika, że jest w stanie śpiączki farmakologicznej.

Świadkowie wypadku i myszkowska policja twierdzą, że kierowcy renault i vw zamienili wąską drogę (ulica Rosochacz) w Koziegłowach w tor wyścigowy.

- Do wypadku doszło w sobotę około godziny 17, na ulicy Rosochacz w Koziegłowach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący renault laguna wykonując manewr wyprzedzania volkswagena golfa na łuku drogi, zjechał na przeciwległy pas i uderzył w prawidłowo jadących rowerzystów. Na skutek tego zdarzenia, ośmioletni chłopczyk nieprzytomny z wielonarządowymi urazami trafił do szpitala - relacjonuje asp. Barbara Poznańska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie.

Na oficjalnej stronie myszkowskiej policji zamieściła również informację o tym, że z zeznań świadków wynika, iż kierowcy się ścigali.

Na razie zarzuty w tej sprawie usłyszał jedynie 19-letni kierowca renault, który uderzył w rowerzystów. Zarzucono mu spowodowanie wypadku drogowego, za co grozi nawet do trzech lat za kratami.

- Taka kara grozi za spowodowanie wypadku, który doprowadził do średnich obrażeń ciała. Na razie nie ma jeszcze opinii biegłego o tym, że ośmiolatek odniósł obrażenia ciężkie zagrażające życiu. Jeśli będzie taka opinia, wówczas sprawcy może grozić nawet do ośmiu lat więzienia - tłumaczy Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy częstochowskiej prokuratury.

Zaraz po wypadku, 19-letni mieszkaniec Koziegłów, został zatrzymany. Po postawieniu zarzutów, prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe.

Drugi z kierowców, 28-latek, na razie stracił tylko prawo jazdy. Jak informuje policja, prawdopodobnie będzie on odpowiadał za stworzenie niebezpiecznej sytuacji na drodze z kodeksu wykroczeń.

- Na razie prokuratura nie ma żadnych dowodów na to, że faktycznie mężczyźni ścigali się na drodze, ale oczywiście będziemy badali ten wątek, a w sprawie wypowie się biegły - mówi prokurator Tomasz Ozimek.

Wyścigi w Ostrowach

Kilka lat temu miejscem nielegalnych wyścigów była droga wojewódzka nr 492 w Ostrowach nad Okszą.

Droga jest w tym miejscu wyjątkowo szeroka, bo w przeszłości była ona jednocześnie rezerwowym lądowiskiem dla wojska. O nielegalnych wyścigach zrobiło się wyjątkowo głośno po wypadku. 24-letni kierowca mitsubishi z dużą prędkością uderzył w bok vw golfa. Śmierć na miejscu poniósł 22-letni mieszkaniec Kłobucka, kierowca golfa. Czterech jego pasażerów wieku od 19 do 24 lat trafiło do szpitala. Kłobucka policja odrzucała wówczas wersję o wyścigu, twierdząc, że wyścigi odbywały się w tym miejscu na początku XXI w., ale ten problem udało się już rozwiązać. Dzisiaj w Ostrowach nie słychać już o wyścigach, do czego przyczyniły się m.in. profilaktyczne festyny „Razem Bezpieczniej”.

*Sklepy czynne w Boże Ciało WYKAZ + Godziny otwarcia sklepów
*Sensacyjne odkrycie w Muzeum Auschwitz. Tajemnica złotego pierścionka
*Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
*Tak wyglądają nowe biurowce KTW przy rondzie w Katowicach
*WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
*Nowe Tipo. Fiat wyprzedał większość egzemplarzy

Bartłomiej Romanek

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

knlds

To straszne. Mam nadzieję, że mały wyzdrowieje. Nie wiem dlaczego wciąż słyszy się o takiej ludzkiej głupocie nie można było się zastanowić nad ewentualnymi skutkami brawury i głupoty. Przecież nie jesteśmy małpami tylko ludźmi- korzystajmy czasem z rozumu. Moim zdaniem ludzie, którzy postępują w taki sposób powinni być ostrzej karani aby w ten sposób zapobiec lub zmniejszyć ilość takich wypadków. Mam ośmioletniego synka - bardzo współczuję rodzinie i trzymam kciuki za małego.

Pachoł miejski

Wsadzić tego bezmózgowca na 15 lat bezwzględnej odsiadki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.