Tragedia w Aleksandrowie Łódzkim. Oblali kobietę benzyną i podpalili. Zapadł wyrok

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kasprzak
Wiesław Pierzchała

Tragedia w Aleksandrowie Łódzkim. Oblali kobietę benzyną i podpalili. Zapadł wyrok

Wiesław Pierzchała

Sędzia: Ta śmierć była efektem potwornej zbrodni. Pokrzywdzona doznała wielkiego bólu i cierpienia, które można porównać jedynie do tortur.

Sąd niezwykle surowo potraktował dwóch oprawców. Zgotowali straszną śmierć swojej sąsiadce Teresie B., którą oblali benzyną i podpalili. Kobieta miała poparzone 75 proc. ciała i zmarła w mękach.

Za zbrodnię ze szczególnym okrucieństwem 30-letni Krzysztof C. i jego 50-letni wujek Ryszard D. zostali skazani na dożywocie i na 80 tys. zł zadośćuczynienia dla córki zamordowanej. Wyrok, który zapadł wczoraj w Sądzie Okręgowym w Łodzi, nie jest prawomocny. Ryszard D. zapowiedział złożenie apelacji, natomiast Krzysztof C. pogodził się ze srogą karą i ku zaskoczeniu sądu poprosił, aby jak najszybciej przeniesiono go z aresztu do więzienia.

Ewa J., córka podpalonej kobiety, nie chciała komentować wyroku, natomiast prokurator Ilona Sypniewska, która podczas głosów stron domagała się podwójnego dożywocia, oznajmiła:

Krzysztof C. i Ryszard D. resztę życia spędzą za kratkami - taki wyrok zapadł w sprawie straszliwego w skutkach podpalenia kobiety w Aleksandrowie Łódzkim. 

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wiesław Pierzchała

Jestem dziennikarzem w redakcji "Dziennika Łódzkiego". Jestem sprawozdawcą sądowym i opisuję najciekawsze procesy i rozprawy. Ponadto zajmuję się policją, prokuraturą, tematyką historyczną oraz związaną z łódzkimi zabytkami i rodami fabrykanckimi. Regularnie omawiam na łamach gazety nowe książki o tematyce historycznej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.