To nie fair [komentarz]

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Karina Obara

To nie fair [komentarz]

Karina Obara

Jak wyrazić skrywaną nienawiść, aby od razu zrobiła ludziom wodę z mózgu? Trzeba wyczekać na stosowny moment i uderzyć poniżej pasa.

To nie fair [komentarz]
archiwum Karina Obara, autorka komentarza.

Ekspertem jest katolicki publicysta Tomasz Terlikowski, stosownym momentem przedwczorajsze zamachy terrorystyczne w Brukseli. „W Belgii w 2015 roku lekarze zabili 2021 osób. Islamscy terroryści jak na razie trzydzieści kilka. I kto tu jest prawdziwym zabójcą?” - pyta Terlikowski. Mówiąc o 2021 osobach ma na myśli tych Belgów, którzy poddali się legalnej eutanazji, bo już dłużej nie chcieli dźwigać cierpienia i upokorzenia związanego ze swoją chorobą. To była ich decyzja. Mieszanie terroryzmu z prawem do samostanowienia jest nie fair, ale widocznie dla Terlikowskiego czarno-biały świat jest prostszy do ogarnięcia. Dzięki temu może też podsycać antyeuropejskie nastroje i poklepać po ramieniu opolskiego księdza Marka Lisa, który w nienawiści do Europy osiągnął szczyt arogancji. Wykpił polityków, którzy uważają, że zwłaszcza po zamachach musimy bronić europejskich wartości.
Na Twitterze napisał:

Jeśli tak wygląda duszpasterstwo w wykonaniu księdza, który sprowadza Europę do trzech punktów, to szczerze współczuję słuchaczom. Pochylam się też nad biednym posłem Ryszardem Czarneckim, który po tragedii w Brukseli „twitnął” sobie popołudniowo: „Zamachy zamachami, ale dzisiaj pracowałem”. No, naprawdę, pełnia empatii i szacunku do życia ludzkiego.

Karina Obara

Polityka, psychologia i kultura są ze sobą nierozerwalnie związane i dlatego fascynują mnie dziennikarsko. To, co ludzie wyprawiają na tych polach jest warte pokazania. Zdanie niech każdy wyrobi sobie sam:-)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.