Te lata nie były łatwe. Jest szansa pomocy dla rolników

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banas
Katarzyna Paczewska

Te lata nie były łatwe. Jest szansa pomocy dla rolników

Katarzyna Paczewska

Wiceminister rolnictwa mówił w piątek w Bydgoszczy o propozycjach pomocy i preferencyjnych kredytach dla poszkodowanych rolników m.in. z naszego województwa.

- Mamy wyjątkową sytuację - problem związany z rynkiem trzody chlewnej, zbliżającym się ASF-em, ale również podtopieniami jakie mają miejsce w województwie - wyliczał wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. - Kujawsko-Pomorskie w ostatnich trzech latach dotyka wyjątkowa klęska. Mówimy o trudnych trzech latach, jeśli chodzi o suszę. W 2017 roku mieliśmy nawałnice, które bardzo dotknęły nasze województwo. A w tej chwili mamy podtopienia na przeszło 100 tys. hektarów.

- Rzeczywiście województwo kujawsko-pomorskie dotykają w ostatnich latach chyba wszystkie możliwe klęski i plagi, które tylko mogą - przyznawał sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jacek Bogucki. - Generalnie rok 2017 był dla polskiego rolnictwa rokiem dobrym, bo i zbiory zbóż były rekordowe, ceny w miarę satysfakcjonujące (poza spadkiem cen świń w ostatnim czasie). Ale jeśli złączy się kilka negatywnych zjawisk i wystąpią one w ciągu kilkuletnim, to rzeczywiście problem jest ogromny.

Kto mógłby skorzystać z pomocy i kredytów? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Paczewska

W „Gazecie Pomorskiej” pracuję od 2007 roku. W tekstach poruszam najczęściej tematykę cyberbezpieczeństwa, energetyczną i rynku pracy. Na drugim etacie - mama, a „po godzinach” - cyklistka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.