Wojciech Mąka

Tartak na budowie Trasy Uniwersyteckiej w Bydgoszczy wciąż stoi

Fot. Dariusz Bloch
Wojciech Mąka

Tartak na budowie Trasy Uniwersyteckiej wciąż stoi. Właściciele bronią praw. Wojewoda znów szuka firmy. A prezydent... znów pisze do premiera.

- Prezydent po raz kolejny zwrócił się do premiera Morawieckiego. Mieszkańcy oczekują podjęcia skutecznych działań przez wojewodę - mówi Michał Sztybel, dyrektor Biura Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy. - To jedna z ważniejszych inwestycji, która musi zostać zakończona, żeby bydgoszczanie mieli zaufanie do władz państwowych.

Osobista interwencja premiera

„Mieszkańcy Bydgoszczy oczekują od administracji rządowej skuteczności” - pisze do premiera Rafał Bruski. - „Trudno o ich zaufanie, kiedy nie dość, że Wojewoda nie wypełnia swoich obowiązków w terminach wynikających z przepisów, to dodatkowo nie udzielane są odpowiedzi na pisma adresowane do kierowanej przez pana administracji. W zaistniałej sytuacji zwracam się z prośbą o osobistą interwencję.”

Inwestycje. Wojewoda rozwiązał umowę z gdyńską firmą, która miała dokonać egzekucji tartaku przy Ujejskiego w Bydgoszczy. Co dalej? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wojciech Mąka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.