Tajemniczy Ogród w Bielsku-Białej ma społecznych opiekunów

Czytaj dalej
Fot. Klub Gaja
Monika Krężel

Tajemniczy Ogród w Bielsku-Białej ma społecznych opiekunów

Monika Krężel

Jak możemy przeczytać na stronie Klubu Gaja - Tajemniczy Ogród, który powstaje na nieużytku cmentarza żydowskiego w Bielsku-Białej ma już swoich społecznych opiekunów. Młodzież z bielskich szkół wzięła udział w zajęciach łączących prace porządkowe w ogrodzie z edukacją ekologiczną i poznawaniem historii miejsca.

Zajęcia w ramach projektu „Święto Drzewa - ogrody dla klimatu” poprowadzili edukatorzy i edukatorki Klubu Gaja wspólnie z Dorotą Wiewiórą, przewodniczącą Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Bielsku-Białej oraz Sławomirem Pastuszką - historykiem judaistą. Młodzież porządkowała teren i usuwała gatunek inwazyjny - rdestowca ostrokończystego, który stanowi ogromne zagrożenie dla roślinności rodzimej. Kolejne zajęcia odbędę się już na wiosnę.

- Sercem projektu „Święto Drzewa - ogrody dla klimatu” jest współpraca i obywatelskie zaangażowanie. Rozmowy o katastrofie klimatycznej są konieczne, ale konkretne działania pokazują, z jak złożonymi problemami mamy do czynienia - wyjaśnia Jacek Bożek, założyciel i prezes Klubu Gaja.

Monika Krężel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.