Szpitalny pawilon nr 5 we Włocławku doczekał się sprzętu

Czytaj dalej

Szpitalny pawilon nr 5 we Włocławku doczekał się sprzętu

Dobra wiadomość dla pacjentów włocławskiego szpitala. Pawilon numer pięć w końcu zostanie otwarty! Budynek ten czekał na wyposażenie od jesieni ubiegłego roku.

Już we wrześniu ub. roku był bowiemgotowy. Ale przez kilka miesięcy stał pusty. Dlaczego? Bo spółka „Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne” późno ogłosiła przetarg na zakup wy-posażenia. I tak mijały kolejne miesiące, a dostawa mebli i sprzętu nie przychodziła. W końcu jest!

Obecnie pawilon jest wyposażany - nie tylko w nowe meble, ale i specjalistyczne urządzenia. Ale za kilkanaście dni planowana jest przeprowadzka. W tym pawilonie ulokowany będzie oddział neurologiczny z odcinkiem udarowym oraz okulistyka z dwiema salami operacyjnymi.

- Koszt wyposażenia oddziałów to 6 milionów złotych - podkreśla Marek Bruzdowicz, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

Tymczasem przeprowadzono przetargi na modernizacje i przebudowę kolejnych obiektów szpitalnych. Dotyczą one m.in. budynku numer 7, gdzie znajduje się pulmonologia i rehabilitacja ambulatoryjna. Docelowo mają być tutaj ulokowane dwa oddziały rehabilitacyjne łóżkowe.

Będzie też przebudowany budynek po stacji krwiodawstwa, która została przeniesiona z ul. Wienieckiej na ul. Lunewil oraz szpitalnej aptece. W tym obiekcie dyrekcja szpitala planuje uruchomić oddział geriatryczny. Na początek 20-łóżkowy.

Do przebudowy pójdzie też w tym roku budynek administracyjny. Wyprowadzone z niego zostaną magazyny i warsztaty, zlokalizowane zostanie natomiast nowoczesne archiwum z dokumentacją medyczną, które obecnie znajdują się w szpitalu w 20 różnych miejscach.

Kiedy roboty w tych trzech budynkach mogą się rozpocząć? Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym miesiącu. Przypomnijmy, że rozbudowa i doposażenie włocławskiego szpitala trwa już od kilku lat.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.