Szansa na sukces powraca. Raczej bez Wojciecha Manna

Czytaj dalej
Fot. Paweł Wiśniewski
Anna Gronczewska

Szansa na sukces powraca. Raczej bez Wojciecha Manna

Anna Gronczewska

Po siedmiu latach na ekrany ma powrócić „Szansa na sukces”, pierwszy polski talent show, który utorował drogę do kariery wielu gwiazdom. To tu zaczynali Justyna Steczkowska, Ewa Farna, Margaret, Tomek Makowiecki, Kasia Cerekwicka, Paulla, Anna Wyszkoni czy Joanna Kulig. Znane są już terminy castingów.

Szansa na sukces” ma się pojawić już w wiosennej ramówce TVP 2. Pierwszy odcinek obejrzymy w marcu lub kwietniu. Na razie rozpoczęły się castingi. Na początek w Warszawie, już w najbliższą sobotę. W niedzielę będzie można spróbować swych sił w Białymstoku, a 24 lutego w Gdańsku i Katowicach. Na razie nie wiadomo kto będzie prowadził program.

„Szansa na sukces” to pierwszy program w polskiej telewizji, w którym mogli zaprezentować się artyści-amatorzy. Dopiero po kilku latach pojawiły się następne. Niektóre już trochę zapomniane, jak TVN-owska „Droga do gwiazd”, polsatowski „Idol”. Nie mówiąc już o programach z ostatnich lat, jak „Mam talent”, „Must be The Music.Tylko Muzyka”, „Bitwa na głosy”.

Na pomysł realizacji „Szansy na sukces” wpadła Elżbieta Skrętkowska. Z zawodu aktorka, wiele lat grała u Adama Hanuszkiewicza w warszawskim Teatrze Nowym. Porzuciła jednak aktorstwo i postanowiła zająć się piosenką.

Dla wielu „Szansa na sukces” stała się przepustką do wielkiej kariery. Na eliminacje przyjeżdżały tłumy ludzi z całej Polski. Na jedne z warszawskich eliminacji przyszło 1200 osób. A organizowano je nie tylko w stolicy, ale różnych polskich miastach, także w Łodzi. W „Szansie na sukces” piosenkarze amatorzy śpiewają piosenki gwiazd naszej estrad. Od samego początku rolę losującego spełniał Wojciech Mann. Nie tylko wybierał piosenki dla uczestników, ale przeprowadzał z nimi zabawne rozmowy.

Niektórzy pewnie pamiętają dziewczynę ze Stalowej Woli, która brawurowo wykonała piosenkę „Boskie Buenos” z repertuaru Maanamu. Nazywała się Justyna Steczkowska. Dzięki tej piosence wystąpiła potem na opolskich debiutach.

„Szansa na sukces” była pierwsza. Później pojawiły się „Droga do gwiazd”, „Idol”, „Mam talent”, „Must be The Music.Tylko Muzyka”, „Bitwa na głosy”. 

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Gronczewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.