Święta spędzą w polonezie podróżując przez Afrykę

Czytaj dalej
Fot. archiwum prywatne
Grzegorz Maliszewski

Święta spędzą w polonezie podróżując przez Afrykę

Grzegorz Maliszewski

Mieszkają w polonezie caro podróżując przez Afrykę. Śpią na dachu auta w specjalnym namiocie, w przyczepce wiozą prysznic, pralkę i kuchnię. Bełchatowianin Piotr Hałaszkiewicz udowadnia, że wystarczy pasja i ciekawość świata, aby podróżowanie nie znało granic

Błyszczącego srebrnego poloneza caro na afrykańskich bezdrożach widać już z daleka. Oklejony srebrną folią chromowaną z campingową przyczepką z tyłu w afrykańskim słońcu świeci niczym lusterko, wzbudzając wśród miejscowej ludności w Maroku olbrzymie zaciekawienie. Gdy tylko podróżujący dumą polskiej motoryzacji z lat 80. zatrzymają się na postój, praktycznie w każdym miasteczku czy wiosce miejscowi zwracają uwagę na jeszcze jedną rzecz. Składany namiot zamontowany na dachu samochodu.

- Kiedy słyszą, że wszystko, co mamy tutaj, zostało wyprodukowane w Polsce, to otwierają szeroko oczy i łapią się za głowę - śmieje się Piotr Hałaszkiewicz z Bełchatowa, który wraz ze swoją dziewczyną wyruszył w podróż życia przez Europę i Afrykę. W ciągu sześciu miesięcy bełchatowianin planuje przejechać przez 21 krajów, pokonując łącznie ponad 25 tysięcy kilometrów. Tej niezwykłej sztuki zamierza dokonać polonezem caro. Przygotowania do podróży trwały blisko rok, auto trzeba było doposażyć m.in. w przetwornicę, dodatkowe halogeny dalekosiężne, nową instalację gazową. Samochód przeszedł też renowację podłogi i innych podzespołów. Bełchatowianin skompletował też wszystkie części zapasowe potrzebne do naprawy auta w trasie.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

 • Jak śpi się w namiocie na dachu poloneza?
 • Jak w polonezie znosi się afrykańskie upały?
 • Jaki jest plan podróży?
Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Grzegorz Maliszewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.