Dariusz Gabryelski

Świat patrzy dziś na Kubicę

Świat patrzy dziś na Kubicę
Dariusz Gabryelski

Uwaga wielu Polaków, a także kibiców z całego świata będzie dziś skupiona na tym, co się wydarzy na węgierskim torze Hungaroring. To tam w padoku Formuły 1 po sześciu latach przerwy pojawi się Robert Kubica.

Świat patrzy dziś na Kubicę

O tym wydarzeniu informują media na całym świecie. Najsłynniejszy polski kierowca po pamiętnym wypadku w rajdzie i utracie sprawności w prawej ręce jest bliski powrotu do królowej sportów motorowych. Dzisiejsze oficjalne testy mają dać odpowiedź na pytania, czy krakowianin jest gotowy, żeby znów zasiąść za kierownicą bolidu i czy nadal może ścigać się z najlepszymi kierowcami świata.

Kiedy po wypadku Polak opuszczał szpital, zapowiedział, że zrobi wszystko, żeby kiedyś wrócić do F1. I choć wielu w to nie wierzyło, Kubica każdego dnia ciężko pracował nad sobą, rehabilitował się i nie tracił wiary w powrót na tor. Dzisiejsze testy mogą mu to umożliwić. Oby wszystko poszło po jego myśli.

Dariusz Gabryelski

Dziennikarstwem zajmuję się od 2002 roku. Pracę w tym zawodzie rozpocząłem w dziale sportowym „Życia Warszawy”. Po kilku latach wróciłem do Łodzi. Trafiłem wówczas do gazety „Echo miasta”, gdzie pisałem o inwestycjach, drogach i transporcie, komunikacji, sporcie oraz o problemach Łodzi i jej mieszkańców. Od 2008 roku jest redaktorem i wydawcą w „Dzienniku Łódzkim”.
Interesują mnie: polityka, inwestycje, problemy Łodzi i sport.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.