Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Czytaj dalej
Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Jerzy Witaszczyk

Najciekawsze wydarzenia tygodnia z Łodzi, kraju i ze świata...

Piątek

W Sądzie Okręgowym w Szczecinie mężczyzna zaatakował siekierą strażnika, krzycząc, że sąd zniszczył mu rodzinę. Jak widać, wciąż aktualna jest zasada: Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie.

Sobota

Pod hasłem Marsz Równości przez Lublin przeszli zwolennicy małżeństw jednopłciowych. Właśnie dla tych małżeństw brytyjski „Times” ma dobrą nowinę. Naukowcy Chińskiej Akademii Nauk przeprowadzili eksperyment, w którego wyniku dwie panie myszy doczekały się zdrowego potomstwa. Dwom panom myszom też urodziły się dzieci, ale chorowite; przeżyły ledwie kilka dni, z czego wynika, że wizja świata bez mężczyzn z filmu „Seksmisja” jest realna.

*

Niemcy protestowali w Berlinie przeciw białemu rasizmowi i ksenofobii, bo wiadomo, że rasistą może być wyłącznie biały człowiek. Tymczasem czarny francuski raper Nick Conrad („uchodźca” z Kamerunu) w piosence „Wieszaj białych!” wzywa do zabijania białych dzieci, wieszania ich rodziców i zabierania majątków, co powoli staje się rzeczywistością w RPA.

Niedziela

2020 roku Australia będzie pierwszym krajem na świecie, który może nie poradzić sobie z nadmiarem energii elektrycznej, wytwarzanej przez słoneczne panele fotowoltaiczne - pisze „Sydney Morning Herald”.

Poniedziałek

Na autostradzie A2 koło Konina polska ciężarówka zgubiła dynie, natomiast na dolnośląskim odcinku A4 amerykańska pięć skrzyń z amunicją. I tu możemy mówić o szczęściu, że nie była to bomba atomowa. Amerykanie gubią je na całym świecie, m.in. spadły w pobliżu kanadyjskiej wyspy Bannks, na Grenlandii, w Palomares w Hiszpanii, a nawet na przydomowy plac zabaw we wsi Mars Bluff w Karolinie Południowej w USA.

Wtorek

Pan Witold, nasz czytelnik, napisał do mnie: „Dzisiaj sam Naczelnik wkopał pierwszy słupek geodezyjny na budowie przekopu Mierzei Wiślanej. Przypominam sobie budowę innego przekopu: 180 lat temu, po trwającej 15 lat budowie (z trzyletnią przerwą na powstanie listopadowe) oddano do użytku Kanał Augustowski. Sporządzenie wstępnego projektu trwało 1 miesiąc, cały projekt ukończono w pół roku. Kanał ma 100 kilometrów długości oraz 18 śluz.

Na budowie używano szpadli i furmanek. Statystycznie więc na rok budowy wypada 8 km bieżących kanału i jedna śluza. Przekop Mierzei Wiślanej ma mieć jeden kilometr długości oraz jedną śluzę. Budowa ma trwać 5 lat”. Panie Witoldzie, dlaczego przekopanie Mierzei Wiślanej potrwa aż 5 lat? Odpowiedź jest jedna: mamy za mało furmanek i szpadli.

Środa

18-letni uczeń technikum w Kerczu na Krymie zabił 15 kolegów i 5 nauczycieli, bo nie lubił szkoły. Niestety, psychole rodzą się na całym świecie.

Czwartek

Zważyłem. 0,43 kg ważą ulotki i gazetki wyborcze wrzucone do mojej skrzynki na listy, włożone za wycieraczki samochodu lub wręczone na ulicy. Gratuluję wszystkim, którzy wiedzą, na kogo głosować i są przekonani, że ich wybór jest najlepszy. Przy okazji przypomnę, co w miniony piątek powiedział Paweł Kukiz: Obywatele są potrzebni politykowi tylko w momencie wyborów.

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.