Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Szymczak
Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka.

Piątek

Bawaria przygotowuje się do wycinki lasów, zaatakowanych przez kornika. Wg tamtejszych leśników to jedyna metoda, która skutecznie zapobiega rozprzestrzenianiu się inwazji szkodnika. W Polsce natomiast na rozkaz Unii Europejskiej kornik został objęty ścisłą ochroną, szczególnie w Puszczy Białowieskiej.

*

W lutym Rumunia rozpocznie produkcję elektrycznych samochodów osobowych. Na początek z taśmy ma zjeżdżać 200 pojazdów miesięcznie, potem nawet 3000. Oczywiście, to nic w porównaniu z tym, co obiecał nam premier Morawiecki: w 2025 r. po polskich drogach będzie jeździć milion samochodów elektrycznych wyprodukowanych nad Wisłą.

Sobota

Tychy. Mężczyzna wjechał samochodem do lasu akurat, kiedy myśliwi polowali na kaczki. Został postrzelony śrutem; na pewno strzelec był przekonany, że za kierownicą siedzi dzika kaczka. Może więc warto wziąć przykład z USA i zabierać ze sobą amerykański wynalazek. Jak pisze „Washington Times”, dzieci Matta Materazo z Danville w Kalifornii w tym roku pójdą do szkoły wyposażone w kuloodporną „tarczę” PakProtect. Po szkolnych strzelaninach w Parkland i Santa Fe coraz więcej rodziców wyposaża swoje dzieci w podobne środki ochronne.

Niedziela

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.