Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka
Jerzy Witaszczyk

Na dobry początek... Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka.

Piątek

Samolot Austrian Airlines wystartował z lotniska w Tel Awiwie z 40-minutowym opóźnieniem, gdyż ortodoksyjni Żydzi nie chcieli siedzieć obok kobiet; religia pozwala im patrzeć tylko na żonę. Oczywiście, własną. Biedacy. Tydzień wcześniej z tej samej przyczyny inny samolot wystartował godzinę po czasie - donosi „Israel Times”.

*

Ostrowice w Zachodniopomorskiem to najbardziej zadłużona gmina w Polsce. Na jednego mieszkańca przypada 18,6 tysiąca zł długu. Drugie i trzecie miejsce na liście samorządowych dłużników zajmują nadmorski Rewal i Byczyna w woj. opolskim. Takie długi to fraszka w porównaniu z tym, co nam zgotowali nasi władcy, którzy zadłużyli Polskę na ponad bilion złotych. Każdy Polak, nie wyłączając noworodków, ma do spłacenia 29 tysięcy złotych!

Sobota

Dzisiaj została otwarta restauracja McDonald’s - informuje z dumą gmina Nakło na Facebooku. Jadłodajnię poświęcił proboszcz, co odbiło się echem w kraju i za granicą. Dr Umar Al-Qadri z Irlandii pokropek skomentował na Twitterze następująco: „Błogosławione niech będzie to tłuste jedzenie, które przybliża cię do spotkania z twoim Panem”.

Niedziela

W Meksyku wybory totalne. Obywatele wybierają prezydenta, parlament, rady regionów i władze lokalne. Meksykanie demokrację traktują ze śmiertelną powagą, więc trup ściele się gęsto: w kampanii przedwyborczej zabito 133 polityków.

*

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.