Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka
Jerzy Witaszczyk

Jak co piątek, Jerzy Witaszczyk podsumowuje miniony tydzień. Co tym razem okazało się ciekawe a co mniej?

Poniedziałek

Rodzic, który nie stawia się z dzieckiem na badanie kwalifikacyjne przed szczepieniem, łamie prawo - pisze „Rzeczpospolita”, komentując wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego. Sąd skazał dwoje rodziców za odmowę zaszczepienia ochronnego dziecka przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi, poliomyelitis, odrze, śwince oraz różyczce.

Sobota

Na wiecu w stanie Michigan prezydent Donald Trump zapowiedział, że wkrótce spotka się z prezydentem Korei Północnej. - To będzie bardzo ważne spotkanie ze względu na kwestię denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego - oświadczył. Uczestników wiecu ogarnął entuzjazm, zaczęli skandować: Nobel! Nobel! Przypomnijmy, że pokojowym Noblem wyróżniono Baracka Obamę. Podczas jego rządów USA ogniem i mieczem walczyły o pokój na co najmniej trzech frontach: w Afganistanie, Iraku i Syrii. Wcześniej do Nobla zgłoszono też prezydenta George’a W. Busha, który w tym czasie pokojowo rozwalał Irak.

Niedziela

Zimbabwe jest drugim po Lesoto krajem afrykańskim, w którym można legalnie uprawiać konopie indyjskie (marihuana) do celów medycznych i badawczych. Marihuana zaczyna być biznesem z perspektywami. Według agencji New Frontier Data w USA legalny rynek marihuany w 2017 r. był wart 8,3 mld dol., a do 2025 r. osiągnie wartość 20 mld dol.

Poniedziałek

Skoro jesteśmy przy Zimbabwe: prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski przeprosił obywatela tego kraju za incydent o „podłożu rasistowskim”. Jak pisze portal Ddb.pl, zaczęło się od tego, że ów obywatel Zimbabwe został wyprowadzony z nocnego klubu, gdyż po pijanemu obmacywał kobiety. Następnie, już na zewnątrz, kopał drzwi lokalu i opluł interweniujących ochroniarzy, którzy nie pozwolili czarnoskóremu obmacywać białej kobiety i pluć na siebie. Podli rasiści!

*

Pozostało jeszcze 38% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.