Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banas/Polska Press
Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka
Grzegorz Gałasiński

Piątek

Donald Tusk jest (…) mężem stanu na skalę europejską albo globalną - ogłosił w Radiu Zet europoseł Dariusz Rosati z PO. W tym momencie do nosów słuchaczy dotarła z głośników subtelna woń wazeliny.

Sobota

W Łęcznej włamywacz ukradł z auta CB-radio i pieniądze. Ale kariery w fachu nie zrobi - na miejscu przestępstwa zgubił dowód osobisty. Włamywacze na ogół nie grzeszą ani inteligencją, ani sprytem. Tu przypomnę, że przed kilku laty w Grudziądzu miejscowy Arsène Lupin zasnął w samochodzie, do którego się włamał. Miał żal do policjantów, że go obudzili. W Kielcach młody człowiek po włamaniu do domu zapadł w sen w łóżeczku dziecięcym. Z objęć Morfeusza wyrwał go policyjny technik.

*

Premier Morawiecki postawił przed Ministerstwem Finansów zadanie: uprościć system podatkowy. Z doświadczenia wiadomo, że w Polsce każda próba uproszczenia przepisów to krok na drodze do większego bajzlu. W wyniku dotychczasowego upraszczania nasz system podatkowy liczy ponad 1,5 mln stron przepisów i ich interpretacji, co wyliczył znawca prawa podatkowego profesor Witold Modzelewski. Strach pomyśleć, ile stron przybędzie w wyniku kolejnego „uproszczenia”.

Niedziela

Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka
123rf

W Parku Narodowym Krugera w Republice Południowej Afryki lwy wzięły sprawiedliwość we własne łapy: zjadły kłusownika, który chciał je zastrzelić. - Zjadły go prawie całego, zostawiły tylko głowę i jakieś resztki - powiedział miejscowy rzecznik policji.

Poniedziałek

Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka
Ilk-kaza

120 lat temu, 12 lutego 1898 r., Henry Lindfield z Brighton w Wielkiej Brytanii otworzył nowy rozdział w dziejach ludzkości. Był pierwszym kierowcą samochodu, który zginął w wypadku. Jak donosił „Evening Argus”, do tragedii doszło, gdy wracał z Londynu do domu. Jadąc z góry, stracił panowanie nad pojazdem, który uderzył w drzewo.

Wtorek

Dobre dla Polski wieści z Niemiec. Martin Schulz nie jest już szefem SDP. Wcześniej zrezygnował z posady ministra spraw zagranicznych. Tu warto przypomnieć, że w 2015 r. jako szef europarlamentu groził, że UE siłą zmusi państwa do przyjmowania tzw. uchodźców. Na szczęście nie miał pod ręką Wehrmachtu. Może teraz, już na marginesie wielkiej polityki, znajdzie czas i ukończy w jakiejś niemieckiej wieczorówce 11. klasę (dwa razy mu się nie udało) i w końcu zda maturę?

Środa

Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka
AP/EAST NEWS

Policja zatrzymała w Warszawie 13 osób działających na rynku Forex. 326 poszkodowanych straciło przez nich ponad 15 mln zł. „Obiecywali złote góry, ale pieniądze przepadły” - pisze portal Money. Wśród zatrzymanych jest dwóch obywateli Izraela. Dochodzenie przeciw nim i trzymanie pod kluczem może narazić Polskę na oskarżenia o antysemityzm, który - wg rozpowszechnianych w świecie opinii - każdy Polak wysysa z mlekiem matki.

Czwartek

Nie milkną echa środowej strzelaniny w szkole na Florydzie. Były uczeń szkoły zastrzelił kilkunastu swoich kolegów. Strzelaniny w szkołach to w USA niemal codzienność. W tym roku było ich już 18. Od 2013 r. odnotowano 291 szkolnych strzelanin (średnio jedna na tydzień!) - podaje amerykańska organizacja Everytown for Gun Safety, działająca na rzecz ograniczenia dostępu do broni.

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.